• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4913
  • Dodano: 2022-06-20 / 06:17
  • Komentarzy: 3

  W Mosznej na święcie województwa opolskiego bawiły się tysiące Opolan i turystów

  19 czerwca, w upalną niedzielę w Mosznej bawiły się tysiące Opolan i turystów, którzy ten weekend spędzali w naszym regionie. Święto Województwa Opolskiego, organizowane po pandemicznej przerwie, przyciągnęło wielu gości.


  Organizatorom sprzyjała wspaniała pogoda, która pozwoliła na wypoczynek w plenerze. Wspólna radość z utrzymania naszego regionu na mapie Polski, połączona została - jak to już jest tradycją od kilku lat - z przeglądem artystycznym twórczości ośrodków kultury w regionie "Opolskie Szmaragdy", a w tym roku także z wręczeniem stypendiów "Marszałkowskie Talenty".

  Na gości czekało także mnóstwo atrakcji, dla całych rodzin, dla starszych i młodszych - były stoiska tematyczne, przygotowane przez jednostki samorządu województwa, przez regionalne organizacje i stowarzyszenia, była strefa zabaw, były warsztaty, gry i pokazy. Jak podkreślali uczestnicy, było smacznie, wesoło, zdrowo, bezpiecznie i atrakcyjnie.

  Radości z tak tłumnego uczestnictwa Opolan w święcie nie kryli członkowie zarządu województwa. - Chcemy świętować razem to, jakim jesteśmy województwem, przyjaznym i tolerancyjnym, jak umiemy się zjednoczyć w najtrudniejszych momentach - mówił wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. - Przypominamy, że mieszkańcy województwa bardzo pomagali i w okresie pandemii, i uchodźcom z Ukrainy. I to święto jest właśnie dla nich wszystkich, dla naszych wspaniałych mieszkańców - podkreślał wicemarszałek. A wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura dodawała, że święto to okazja do pokazania tego, co mamy najlepszego. - Pokazujemy tu m.in. Opolskie ze smakiem, pokazujemy eksperymenty i nowoczesną edukację, można się tu przebadać, ale przede wszystkim można posłuchać naszych opolskich talentów - mówiła. Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza podkreślał, że także ci młodzi i zdolni, których na scenie mogli oglądać i słuchać widzowie, mieli swoje święto. - To pewnie dla nich też ważne wydarzenie, że mogą się pokazać tak tłumnie zgromadzonej publiczności - mówił.

  Marszałek Andrzej Buła również się cieszył, że ta artystyczne i muzyczna odsłona święta województwa przyciągnęła tłumy. - Ale ja już zapraszam na nasze rajdy rowerowe po regionie, bo to kolejna, już sportowo-rekreacyjna odsłona święta. Bo to ważne, żebyśmy pokazywali nasze poczucie przynależności do tego regionu właśnie poprzez najbliższe nam aktywności - podkreślał marszałek.

  Przypomnijmy - Święto Województwa Opolskiego, zgodnie z przyjętą przez sejmik województwa rezolucją, przypada 7 czerwca, na pamiątkę utworzonego w 1998 roku "Łańcucha nadziei", kiedy to dziesiątki tysięcy mieszkańców Opolszczyzny wyległo na ulice swych miejscowości, by zamanifestować sprzeciw przeciwko próbom likwidacji województwa. Obchodzone jest uroczyście zazwyczaj w jeden z czerwcowych weekendów.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. UMWO)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-20 16:43:44 [89.144.220.*] id:1641972  
  arta26: Napisał postów [1506], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Dziwne żeby opolonie jeździli z rejestracją z dolnego Śląska, Śląska, Małopolski i z łódzkiego

  Nick:
  Treść:
  2022-06-20 08:04:27 [165.225.72.*] id:1641949  
  dontomasso: Napisał postów [3988], status [VIP] Reputacja
  a niech likwiduja woj. opolskie. bedzie paru darmozjadow w polityce mniej. dla mnie sie nic nie zmieni, dalej bede mieszkal tam gdzie mieszkam

  Nick:
  Treść:
  2022-06-20 06:39:04 [37.19.200.*] id:1641945  
  Christian Grey: Napisał postów [99], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Andżej, nasze poczucie przynależności do tego regionu zostało zburzone, gdy dałeś podwyżki w swoim urzędzie i olałeś inne podległe jednostki. Jak to szło? "Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych." Nie stać nas nawet na rajd rowerowy...

  Nick:
  Treść: