• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3901
  • Dodano: 2022-06-09 / 21:44
  • Komentarzy: 0

  Pożar stodoły. W środku 22 byki. Akcja straży w powiecie oleskim

  Dzięki szybkiej reakcji i działaniom jednostek ochrony przeciwpożarowej udało się uratować zarówno stodołę, oborę i zwierzęta znajdujące się wewnątrz budynku - w tym 22 byki.


  W czwartek 9 czerwca około godziny 14.30 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Jastrzygowice. Do działań skierowano zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Praszka, OSP Kowale, OSP Strojec, OSP Brzeziny oraz OSP Kościeliska.

  - Zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA Atego do pożaru stodoły w miejscowości Jastrzygowice (w zgłoszeniu Prosna ze względu na łatwość dojazdu) z zagrożeniem obory z 22 bykami.
  Dzięki szybkiej reakcji i działaniom jednostek straży pożarnej udało się uratować zarówno stodołę, oborę jak i wszystkie byki - informują strażacy ochotnicy z OSP w Praszce.

  Przyczyny pojawienia się ognia wyjaśniają biegli. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. OSP Praszka)

  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".