• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2034
  • Dodano: 2022-06-08 / 09:23
  • Komentarzy: 1

  5 nowych gwiazd przybędzie do Opolskiej Alei Gwiazd

  (Fot. Dżacheć)

  Co roku podczas Festiwalu Opolskiego odsłaniane są kolejne gwiazdy, a uroczystości związane z ich odsłonięciem przyciągają wielu miłośników polskiej piosenki. Podczas trwania 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki przybędzie 5 nowych gwiazd w naszej Alei.  Znajdująca się naprzeciwko wejścia do Ratusza Aleja Gwiazd powstaje od 2004 roku. Jedna z największych turystycznych atrakcji Stolicy Polskiej Piosenki i jeden z najmocniejszych muzycznych akcentów w mieście. Z roku na rok przybywa w niej kolejnych, odlanych w brązie gwiazd z nazwiskami i autografami wykonawców, kompozytorów i autorów piosenek.

  Swoje gwiazdy mają tu m.in. Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Edyta Geppert, Ewa Demarczyk, Kora, Kayah, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, zespoły Lady Pank, TSA, Dżem, Zakopower czy Irena Santor. Ich odsłonięcia są jednym z najbardziej medialnych i najbardziej lubianych przez mieszkańców wydarzeń okołofestiwalowych. Gromadzą prawdziwe tłumy i dają możliwość zobaczenia, a nawet porozmawiania.

  W tym roku, w ramach wydarzeń okołofestiwalowych, swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki odsłonią: IRA, Partita, Golec uOrkiestra, Krzysztof "Jary" Jaryczewski oraz Bogdan Olewicz. Po odsłonięciu nowych gwiazd, opolska Aleja Gwiazd będzie liczyła 80 pozycji.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-08 09:27:53 [79.187.246.*] id:1641050  
  Marek63: Napisał postów [161], status [wyjadacz] Reputacja
  a co z Zenkiem :)))

  Nick:
  Treść: