• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1280
  • Dodano: 2022-06-03 / 13:46
  • Komentarzy: 1

  Więcej osób może skorzystać z polskiego bonu turystycznego

  (Fot. Archiwum)

  Rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego nawet, jeśli złożyli wniosek o 500 plus po 31 grudnia 2021 roku. Dotyczy to dzieci urodzonych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku.

  Rodzice dzieci, które urodziły się na przykład w październiku, listopadzie lub grudniu ubiegłego roku - a wniosek o świadczenie rodzinne złożyli po 2021 r. - także mogą skorzystać z bonu turystycznego. Warunek? Ważne, by wniosek o 500 plus był złożony w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin.

  - Rodzice z województwa opolskiego aktywowali już niemal 75 tysięcy z ponad 95 tysięcy przysługujących im bonów turystycznych. Kwota zrealizowanych płatności aktywowanymi bonami sięgnęła 48,5 milionów złotych. Na terenie województwa opolskiego jest obecnie 310 podmiotów, które przystąpiły do programu, u których można bezgotówkowo opłacić pobyt, wypoczynek rodzinny, imprezę turystyczną bądź wycieczkę. Na terenie całego kraju rozliczanie bonem honoruje około 30,5 tysiąca placówek z branży turystycznej - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

  Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością 1000 zł. Przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r.

  Niektórzy rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego nawet, jeśli złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze po 31 grudnia 2021 roku. Zgodnie z przepisami rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosku o 500 plus, licząc od dnia urodzenia dziecka. Oznacza to, że opiekunowie, którzy złożyli taki wniosek na początku 2022 r., na dziecko urodzone w 2021 r., także mogą liczyć na bon.

  Dotychczas rodzice i opiekunowie aktywowali ponad 3,4 miliona bonów, a do przedsiębiorców turystycznych z tytułu płatności bonami trafiło ponad 2,2 miliarda złotych. Rodzice uprawnieni do świadczenia, którzy do tej pory nie aktywowali przysługujących im bonów wciąż mogą to zrobić. Program Polski Bon Turystyczny przedłużono do końca września tego roku. W przypadku braku zakładki bon turystyczny na indywidualnym profilu PUE ZUS osoby uprawnionej, należy złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej stosowny wniosek, którego wzór dostępny jest na stronie internetowej: https://bonturystyczny.polska.travel/

  Polska Organizacja Turystyczna przygotowała dla wszystkich beneficjentów programu prosty przewodnik, jak pobrać bon turystyczny, jak aktywować dodatkowe świadczenie dla dziecka z niepełnosprawnością i co zrobić, jeśli beneficjent nie widzi na swoim profilu PUE ZUS zakładki z bonem: https://bonturystyczny.polska.travel/aktywuj-bon

  Bonem turystycznym można zapłacić nie tylko za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym ale również za jednodniową wycieczkę bez noclegu, o ile obejmuje ona dwie usługi np.: transport i zwiedzanie lub zorganizowany wypoczynek, wyjazd dziecka na kolonię, obóz czy zieloną szkołę. Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej - https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

  Aktywacja świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, z której korzysta już ponad 10 mln osób. Wystarczy, że po wejściu na PUE ZUS rodzic uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Podczas transakcji opiekun otrzymuje indywidualny kod, który potwierdza transakcję i służy do płatności Polskim Bonem Turystycznym.

  Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać, dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS: 22 11 22111.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-04 11:12:00 [94.254.184.*] id:1640674  
  Król Forum: Napisał postów [1724], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Sam zastanawiam się czy Dubaj czy Las Vegas, może ktoś był I może polecić? Bo na oba miejsca to mnie nie stac żeby w jednym roku odwiedzić. Kryzys dobija....

  Nick:
  Treść: