• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 871
  • Dodano: 2022-05-27 / 17:06
  • Komentarzy: 1

  Przedszkole na Krapkowickiej "klepnięte". Radni zgodzili się dołożyć pieniędzy

  (Fot. Dżacheć)

  Na czwartkowej sesji Rady Miasta Opola radni poparli wniosek o zwiększenie budżetu na budowę nowego przedszkola na ulicy Krapkowickiej w Opolu.


  Przedszkole na opolskim Zaodrzu ma zostać zbudowane na wzór tego, które powstaje u zbiegu ulic Koszalińskiej i Tarnopolskiej na osiedlu Malinka. Ma ono pomieścić około 120 dzieci. Budowa nowego przedszkola obok mostu Halupczoka jest możliwa dzięki pieniądzom, jakie samorząd otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Stolica regionu w I etapie naboru pozyskała 35 milionów złotych.

  Ratusz wygospodarował na ten cel ponad 10 mln zł, podczas gdy kwota jedynej oferty zgłoszonej do przetargu wyniosła niespełna 13 mln zł. Od razu podjęto decyzję, że temat zwiększenia budżetu na budowę nowego przedszkola pojawi się na czwartkowej sesji i nie było wątpliwości, że wniosek zostanie odrzucony.

  Opolscy radni podczas sesji Rady Miasta w czwartek 26 maja zwiększyli środki na budowę przedszkola przy ul. Krapkowickiej. - To bardzo ważna inwestycja. Ważna, jeśli chodzi o tamten rejon miasta. Tym bardziej cieszy, że jest to drugie przedszkole budowane w niedalekim odstępie czasu. To jest olbrzymi sukces i wydaje mi się, że 2 mln zł to w kontekście całokształtu nie stanowi dużą kwotę, którą można dołożyć, a osiągnięty cel będzie służył mieszkańcom - mówi radny Przemysław Pytlik.

  Podczas wcześniejszych rozmów na temat terenu na którym zostanie zbudowane przedszkole, prezydent zapewnił, że teren jest bezpieczny i nie ma szans na zalanie.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-28 07:27:50 [83.22.234.*] id:1639993  
  tarantula76: Napisał postów [39], status [rozkręca się] Reputacja
  Kamilo, nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz. Jak można zagrożenie powodzią nazywać słowem szansa? Ogarnij się.

  Nick:
  Treść: