• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1530
  • Dodano: 2022-05-28 / 14:06
  • Komentarzy: 0

  Strażacy z województwa opolskiego lubią biegać. Pokazali to na zawodach

  Siedmioosobowa drużyna strażaków biegaczy z województwa opolskiego reprezentowała Opolszczyznę na biegu sztafetowym "30 kilometrów na 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej". To nie przypadek, że w sztafecie pobiegła akurat ta drużyna.


  Strażacy z województwa opolskiego reprezentowali nasz region w biegu sztafetowym. Siedmioosobowa drużyna przebiegła w sumie 30 kilometrów zostawiając za sobą wiele innych drużyn. Taki skład opolskiej drużyny wcale nie jest przypadkowy. Każdy ze startujących jest pasjonatem biegania - od biegów "po asfalcie" po górskie przeprawy czy biegi z przeszkodami.

  Bieg sztafetowy odbył się na torze Automobilklubu Poznańskiego "Tor Poznań".

  Tym razem na zawodach nie liczyła się siła i wytrzymałość, a współpraca i dobra zabawa. - Tor Poznań to typowa asfaltowa trasa, a jedno okrążenie liczyło 4 kilometry. Zmiany podzieliliśmy w ten sposób, że pierwszy strażak pobiegł 6 kilometrów, a pozostali po 4 kilometry. W drużynie są osoby, które biegają na co dzień. Żeby nie było zbyt łatwo, to podczas biegu mieliśmy wiele wariantów pogodowych. Był wiatr, duże słońce i deszcz - relacjonuje asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

  W zawodach wystartowało w sumie 26 drużyn, dla których stworzono klasyfikacje - open - Komendy i szkoły oraz mix czyli drużyna z kobietą.

  Województwo opolskie reprezentowali funkcjonariusze PSP z (wg kolejności zmian):

  st. str. Kamil Baron - KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu (JRG 1 Kędzierzyn-Koźle),
  asp. Łukasz Nowak - KW PSP w Opolu,
  mł. bryg. Mariusz Strzelczak - KP PSP w Oleśnie,
  ogn. Dawid Koj - KP PSP w Strzelcach Opolskich,
  sekc. Tomasz Martyna - KP PSP w Nysie (JRG Głuchołazy),
  asp. Marek Zagórski - KP PSP w Brzegu,
  st. kpt. Dawid Mehlich - KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu (JRG 2 Kędzierzyn-Koźle).

  Drużyna z Opolszczyzny uzyskała łączny czas 2 godzin i 3 minut zajmując 14 lokatę w klasyfikacji generalnej oraz 8 lokatę w kategorii OPEN. W sztafecie udział brało 26 drużyn z całej Polski.

  Zdjęcie (1/11)

  (Fot. KW PSP Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".