• Wyświetleń: 2892
    • Dodano: 2022-05-26 / 21:11
    • Komentarzy: 12

Odra Opole żegna się z barażami

Mimo optycznej przewagi, o porażce zauważyły błędy indywidualne i brak skuteczności.

Na pierwszym spotkaniu Opolanie zakończyli udział w barażach. Podopieczni Piotra Plewni przegrali z Koroną Kielce 0:3 i pożegnali się z marzeniami o Ekstraklasę.

A mogło się zacząć pięknie, bo już w czwartej minucie po błędzie obrony Korony i świetnym rajdzie Antoniego Klimka Opolanie mogli prowadzić, ale na wślizgu z bliskiej odległości nie trafił Tomas Mikinic. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i już w następnej akcji Jacek Podgórski strzałem z 19 metra po rykoszecie trafił do bramki. Odra mogła odpowiedzieć, ale Czapliński posłał w świetnej sytuacji piłkę nad poprzeczką. Opolanie dalej dominowali, lecz ponownie fortuna nie była po ich stronie. Sędzia spotkania Tomasz Musiał zadecydował w 29 minucie po analizie VAR, że Jakub Szrek po zamieszaniu w polu karnym dotknął piłki ręką i Adam Frączczak z jedenastki podwyższył na 2:0. Opolanie mieli po prostu pecha w tym spotkaniu, gdyż mimo swoich szans, to po błędzie Klimka i poślizgnięciu się Kostrzyckiego, Podgórski strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie Kielczan i ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

W drugiej połowie mogli zacząć goście piorunująco, lecz Szrek przestrzelił z dogodnej sytuacji. W 53 minucie Niziołek próbował z boku pola karnego, jednak świetnie broni golkiper Korony. Gospodarze mogli 20 minut przed końcem meczu prowadzi i 4:0, lecz przed podwyższeniem wyniku uratował Piotr Żemło, który wybił piłkę lecącą w stronę pustej bramki. Mimo aż 22 strzałów i naprawdę momentami dobrej gry, Opolanie nie zdołali pokonać Konrada Forenca i przegrali ostatecznie trzema bramkami.

Korona Kielce - Odra Opole 3:0 (3:0)

Bramki zdobyli Jacek Podgórski 5', 39, oraz Adam Frączczak 31'

Odra Opole: Sapielak (M)- Żemło, Kostrzycki, Kędziora (Hreben 61′)- Szrek (Tkocz (M) 82′), Niziołek (K), Trojak, Klimek (M), Mikinic (Janus 61′), Nowak, Czapliński

Korona Kielce: Forenc - Corral, Malarczyk, Podgórski, Petrov (Zebic 62′), Błanik (Łukowski 58′), Kiełb (K)(Shikavka 58′), Danek (Szymusik 46′), Szpakowski, Takać (Gąsior 72′) Frączczak.

2022-05-27 01:07:48 [89.64.44.*] id:1639883
    Mario1: Napisał postów [1167], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    I po co im ten nowy stadion?

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2022-05-27 01:41:40 [46.134.113.*] id:1639888
    liberty: Napisał postów [5283], status [Szycha] Reputacja
    Właśnie po co i jak będą reagowali ja przegrana?
    2022-05-27 09:00:28 [31.0.47.*] id:1639916
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Między innymi przez brak stadionu awans w tym roku nie miał sensu.
    2022-05-27 11:56:48 [89.64.44.*] id:1639936
    W przyszłym roku będzie to samo,Odra jest poprostu za słaba na ekstraklasę i tyle w temacie.
    2022-05-27 13:21:05 [46.134.6.*] id:1639942
    Polpha: Napisał postów [9428], status [VIP] Reputacja
    bo znaffca już wie, że nie dokonają w następnym sezonie żadnych wzmocnień.. co za malkontent
    2022-05-27 14:29:16 [31.0.47.*] id:1639948
    Ten Pan zapewne żadnego meczu nie widział ale wie najlepiej. Cieszę się że młodzi zawodnicy zaczynają stanowić o sile zespołu. Janus już lepszy nie będzie, Niziołek też raczej najlepszy czas ma za sobą, nie mówiąc o Piechu :-). Na pewno lepszy napastnik potrzebny, z całym szacunkiem dla Czaplińskiego ale dla niego 1 liga to już chyba za ciut wysokie progi.
    2022-05-27 00:20:34 [188.123.205.*] id:1639882
    ombre: Napisał postów [19833], status [VIP] Reputacja
    Niby człowiek wiedział a jednak się łudził.

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2022-05-27 08:59:42 [31.0.47.*] id:1639915
    Gra była na prawdę dobra. Wynik jej nie odzwierciedla. Ale awans w tym roku w dłuższej perspektywie przyniósłby więcej szkody niż pożytku.
    2022-05-26 23:19:45 [178.37.188.*] id:1639876
    Henryk: Napisał postów [600], status [rozpisany/na] Reputacja
    To było do przewidzenia

2022-05-27 08:58:40 [31.0.47.*] id:1639914
    Awans w tym roku byłby działaniem na własną szkodę, to fakt.
    2022-05-26 21:23:55 [37.47.148.*] id:1639868
    M1974P: Napisał postów [13940], status [VIP] Reputacja
    Grali jak nigdy :) przegrali jak zawsze;P

2022-05-27 08:58:03 [31.0.47.*] id:1639913
    Trochę prawdy w tym jest. W pierwszej połowie na prawdę mieli pecha. Ale nie byli w stanie odpowiedzieć mimo na prawdę niezłej gry piłką.