W środę 25 maja po godzinie 13.30 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kilku samochodów na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Stare Olesno na trasie Kluczbork - Olesno. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Stare Olesno, dwa zastępy OSP Wysoka, OSP Borki Wielkie, OSP Borki Małe, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i policję.
Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów i rozpoznaniu ustalono, że na wysokości zajazdu/karczmy zderzyły się pojazdy. W sumie były to 4 samochody osobowe, jeden ciężarowy i dostawczy. Jedna osoba została zakleszczona w pojeździe, aby ją uwolnić strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.
Co najmniej dwie osoby zostały ranne - trwa akcja ratunkowa służb. Droga krajowa numer 11 jest całkowicie zablokowana, wyznaczono objazdy przez Gorzów Śląski DK45 i DW487 oraz przez Bierdzany DW494 oraz DK45.
ombre: Napisał postów [20699], status [VIP]
Tak się kończy jazda na zderzaku w deszczu.