• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 507
  • Dodano: 2022-05-24 / 15:28
  • Komentarzy: 0

  Ósmoklasiści po pierwszym dniu egzaminów. Na polskim "Zemsta" i motyw przyjaźni

  (Fot. Archiwum)

  W tym roku do egzaminów podchodzi 500 tysięcy uczniów z ostatnich klas szkół podstawowych i ponad 7 tysięcy uczniów z Ukrainy. W województwie opolskim do egzaminu przystąpiło 11511 uczniów, w tym 1486 w samym Opolu.


  Centralna Komisja Edukacyjna opublikowała arkusze zadań z dzisiejszego egzaminu ósmoklasisty. Egzamin z języka polskiego rozpoczął się we wtorek 24 maja o godzinie 9.00. W środę matematyka. W czwartek język obcy. Wśród 11511 uczniów, którzy przystąpili dziś w województwie opolskim do egzaminu ósmoklasisty było zgłoszonych 210 uczniów (uchodźców) z Ukrainy. Na dzisiejszym teście pojawił się fragment "Zemsty" Aleksandra Fredry i uczniowie odpowiadali na związane z nim pytania.

  Najwyżej punktowanym zadaniem jak co roku było wypracowanie (20 punktów). Uczniowie otrzymali do wyboru dwa tematy.

  1. Z przyjacielem łatwiej pokonywać trudności. Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność tego stwierdzenia. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego.

  2. Napisz opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. Wspólna przygoda skłoniła Cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.

  Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany po raz czwarty - po raz pierwszy uczniowie klas VIII zdawali go w 2019 roku. Testy - podobnie jak w ubiegłym roku - są przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r., a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

  Ósmoklasiści w środę 25 maja będą się mierzyć z matematyką, a w czwartek z językiem obcym. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

  Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 8 lipca.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".