• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1422
  • Dodano: 2022-05-23 / 19:36
  • Komentarzy: 0

  500 złotych na każde dziecko. Kiedy skorzystać, żeby nie stracić pieniędzy?

  (Fot. iStock)

  Już za kilka miesięcy stracą ważność dofinansowania, które otrzymało każde polskie dziecko. Teraz jest dobry moment, żeby z nich skorzystać.

  Polski Bon Turystyczny to antidotum dla polskiej branży hotelarskiej, która ucierpiała w czasie lockdownu i obostrzeń pandemicznych. Tę formę dofinansowania do wypoczynku dla każdego dziecka wprowadził rząd.

  Kwotą 500 zł można zasilić nie tylko kolonie i obozy, ale również wycieczki szkolne. Płatność tego typu przyjmują również parki rozrywki oraz niektóre sklepy. Lista podmiotów honorujących PBT znajduje się na TEJ STRONIE i jest obsługiwana przez Polską Organizację Turystyczną.

  Jak aktywować bon?Aby dokonać aktywacji bonu, wystarczy zalogować się na
  Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można zrobić to za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub poprzez niektóre systemy bankowości internetowej.

  Po uzyskaniu dostępu do swojego konta, należy wybrać zakładkę "Ogólny". Następnie w lewym menu kliknąć kolejno "Polski Bon Turystyczny" oraz "Mój bon". Na ekranie pojawią się dane dotyczące naszych dzieci. Żeby skorzystać z dotacji, wystarczy dwukrotnie potwierdzić dyspozycję, klikając przycisk "Aktywuj bon". Po podaniu danych kontaktowych otrzymamy kod, który potem przedstawimy, płacąc za wybraną usługę.Do kiedy trzeba wykorzystać?

  Termin na wykorzystanie bonów turystycznych był wydłużany wielokrotnie, ponieważ pandemia burzyła wszelkie plany wyjazdowe polskich rodzin. Zbliżające się tegoroczne wakacje to ostatni moment, aby skorzystać z benefitu, np. pokrywając nim część płatności za zorganizowany wypoczynek dziecka.

  Jeśli opłata będzie niższa, różnica zostanie uwzględniona w systemie PUE ZUS, a pozostałe środki będą nadal do wykorzystania. Co ważne, to dofinansowanie można zrealizować tylko do 30 września tego roku i nie podlega ono wymianie na gotówkę. Zakazany jest również handel bonami.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".