• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4999
  • Dodano: 2022-05-23 / 08:33
  • Komentarzy: 0

  Koncert Varius Manx zakończył Dni Opola 2022

  Podobnie jak w sobotę - na wieczornym koncercie w opolskim amfiteatrze pojawiły się tłumy. Koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz to uczta muzyczna dla każdego słuchacza.


  Zespół Varius Manx został założony pod koniec 1989 roku przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Na przestrzeni lat osiągał wiele sukcesów, trafiając tym samym na szczyty wielu krajowych list przebojów. Hity takie jak "Zamigotał świat", "Ruchome piaski", "Orła Cień", "Piosenka księżycowa", "Pocałuj noc", czy "Zanim zrozumiesz", potrafią zanucić miliony Polaków.

  5 lat temu ponownie połączyła siły z zespołem wokalistka Kasia Stankiewicz. Efektem tej współpracy są liczne nagrody, stale pojawiające się utwory w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych i sale koncertowe wypełnione po brzegi - tak było i w niedzielny wieczór.

  - Przyszliśmy całą rodziną, w 10 osób i w ten sposób kończymy nasze trzydniowe świętowanie. Byliśmy też wczoraj i było świetnie. Bardzo baliśmy się o pogodę, która początkowo, jeszcze kilka dni temu zapowiadała się fatalnie, ale na szczęście chmury przeszły, deszcz nie padał, czego chcieć więcej - mówi pani Katarzyna.

  Ostatni album Varius Manx - "ENT" zyskał przychylność ogromnej ilości fanów oraz krytyków muzycznych. "Kot bez ogona" osiągnął status platynowego singla, obecnie ma ponad 25 MLN wyświetleń na kanale Youtube. Płyta doczekała się również swojej winylowej wersji. Zespół Varius Manx to wielkie przeboje! To ponad 30 lat popu najwyższej jakości, szlachetnie i pięknie dojrzewającej twórczości.

  Niedzielny koncert w NCPP był ostatnim akcentem trzydniowej imprezy przewidzianej na cały ten weekend.

  Zdjęcie (1/15)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".