• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 13072
  • Dodano: 2022-05-22 / 11:53
  • Komentarzy: 1

  "Lewy Prosty Fight Night" za nami. Opolanie pokazali siłę!

  W ramach wydarzenia zaplanowano walki w formule boksu zawodowego, MMA, K1 i boksu olimpijskiego. Niezwykłą siłę walki pokazali na ringu Opolanie, którzy zwyciężyli niemal wszystkie pojedynki.


  Opolanie pokazali się z najlepszej strony podczas pierwszej w Opolu gali federacji Lewy Prosty. Jedynie pierwsze starcie okazało się być pechowe dla podopiecznego Sagat Gym Opole, Michała Zieleniewskiego, który musiał uznać wyższość rywala po technicznym nokaucie. Zwycięzcom pierwszej walki był Jakub Walczykiewicz.

  - Plan był taki, żeby walczyć na początku w stójce, a później schodzić do parteru nad czym pracowałem na treningach. Czuję się bardzo dobrze, pierwszy raz walczyłem w tej kategorii wagowej, to było super przeżycie - mówił po pojedynku zwycięzca Jakub Walczykiewicz.

  Kolejna walka odbyła się w formule boksu zawodowego, do której stanęli Tomasz Staliś oraz Krzysztof Wolski (OKB Odra Opole). - Chciałem skończyć Krzysia przed czasem ale się nie udało. Troszkę się chwiałem ale wytrzymałem, głowa wytrzymała. Wiem, że Krzysiek wygrał tę walkę, a ja czuję, że nie pokazałem wszystkiego co potrafię - mówił po przegranym pojedynku Tomasz Staliś. Krzysztof Wolski, zwycięzca walki potwierdził, że przeciwnik był bardzo mocny. - Parę ciosów przyjąłem, w walce Krzysiek był bardzo mocny, ale dałem radę - powiedział.

  Roman Wagner, reprezentant Czech w kolejnym starciu zmierzył się z reprezentantem Śląskiej akademii Sportów Walki Denisem Górniakiem w formule boksu zawodowego. Walka zakończyła się po niespełna minucie, Denis Górniak zwyciężył przez techniczny nokaut powalając przeciwnika na deski dwukrotnie. - Chciałem urwać głowę w pierwszej rundzie, no i wyszło. Byłem przygotowany na cztery rundy, miałem trzyletnią przerwę, a teraz chce wrócić na sam szczyt. Swój powrót do formy zawdzięczam mojej rodzinie - mówił zwycięzca.

  W czwartej walce w formule K1 Łukasz Wojtyniak zmierzył się z Kamilem Sylwestrzakiem, który przewagą punktów zwyciężył w tym starciu. Warto podkreślić, że był to debiut byłego piłkarza ekstraklasy w zawodowym K1. - Było blisko, zabrakło tlenu - komentował Wojtyniak uznając wyższość rywala.

  Kolejne starcie to walka w formule boksu zawodowego, a rękawice skrzyżowali Jakub Nasiłowski i Przemysław Tkocz reprezentujący OKB Odra Opole. Walka po niespełna kilkudziesięciu sekundach zakończyła się technicznym nokautem na konto opolanina.

  Klaudiusz Hejmej zmierzył się w bokserskiej walce z reprezentantem OKB Odra Opole Mateuszem Dziedzicem. Walka zakończyła się zwycięstwem reprezentanta OKB Odra Opole. - To nie jest przegrana, ja wygrałem bo tu jestem. Mateuszowi to zwycięstwo się należało - powiedział po walce Hejmej. - Cieszę się bardzo że wygrałem, dziękuję kibicom - dodał Dziedzic.

  Siódmą walką Lewy Prosty Fight Night była zakontraktowana na 5 rund walka bokserska w kategorii superciężkiej. Piotr Ćwik (Bubu) zmierzył się z reprezentantem Kuźni Boksu Opole Piotrem Markiem (Pitek), który zwyciężył pojedynek jednogłośnie poprzez wskazanie sędziów. - Bardzo udany debiut. Walczyłem z zawodnikiem, który ma na koncie blisko 100 walk. Na treningach mam dużo zapasu tlenu, a dziś w 5 rundzie powietrza zaczynało brakować. Siła ciosów przeciwnika mnie mocno zaskoczyła, była żadna - mówił po walce Pitek.

  W formule MMA w kategorii superciężkiej zmierzyli się Adam Rumiński i Dawid (Jocker) Ćwik, reprezentant OKB Odra Opole. Naprawdę dynamiczne widowisko trwało tylko kilkadziesiąt sekund. Ćwik nie pozwolił przeciwnikowi zadać celnego ciosu, doprowadzając błyskawicznie do technicznego nokautu.


  Zdjęcie (1/20)

  (Fot. Dżacheć)

  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-24 18:24:45 [37.248.216.*] id:1639716  
  Król Forum: Napisał postów [1802], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Mnie ostatnio wódka znokautowała....

  Nick:
  Treść: