• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 14339
  • Dodano: 2022-05-21 / 15:03
  • Komentarzy: 0

  Najtwardsi strażacy rozpoczęli rywalizację w Opolu

  Najtwardsi z najtwardszych strażaków przyjechali do Opola, żeby rywalizować ze sobą w najbardziej wymagających konkurencjach. Niesamowite widowisko ma miejsce na placu Kopernika.


  W dniach 21-22 maja 2022 roku Komenda Miejska PSP w Opolu wraz z patronami, organizuje rywalizację, w której zostanie wytypowany najtwardszy strażak i najlepsza drużyna strażacka. Impreza odbywa się na Placu Kopernika w Opolu.

  Celem zawodów jest przybliżenie publiczności codziennych trudów pracy strażaków, dlatego konkurencje, które można oglądać odzwierciedlają czynności, które są wykonywane przez ratowników podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Zadania wymagają od uczestników jednocześnie ogromnego wysiłku jak i mentalnego opanowania.

  Konkurencje przygotowane dla uczestników charakteryzują się dynamiką oraz działaniem pod presją czasu.

  Strażacy będą rywalizować ze sobą w różnorodnych konkurencjach: wejście na wieżę z pakietem wężowym, wciąganie pakietu wężowego, bieg i przeciąganie węża pożarniczego, ewakuacja poszkodowanego.

  Zawodom towarzyszą liczne atrakcje. Każdy widz, który pojawi się na imprezie, bez względu na wiek, będzie mógł zbliżyć się do zawodu strażaka i spróbować swoich sił w różnych dziadzinach pożarniczych. Dla najmłodszych został przygotowany mini tor przeszkód oraz dmuchane atrakcje. Dla starszych drabinka z lin czy wieża wspinaczkowa. Mocnych wrażeń dostarcza zadymiony pokój, po którym trzeba poruszać się po omacku z założonym na plecy aparatem powietrznym. Strażacy zachęcają też do praktycznego udzielania pierwszej pomocy - specjalny fantom oceni jakość ucisków klatki piersiowej i objętość oddechów ratowniczych. Szukając chwili wytchnienia można udać się do strefy odpoczynku, przekąsić coś albo zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z akcesoriami strażackimi.

  Zdjęcie (1/60)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".