• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1983
  • Dodano: 2022-05-16 / 15:00
  • Komentarzy: 2

  Trzeci muzyczny mural powstaje w Opolu

  (Fot. Dżacheć)

  Zeszłoroczne odsłonięcie muralu Krzysztofa Krawczyka odbiło się szerokim echem w Polsce. Zmarł gitarzysta kojarzony przez wiele lat z Opolem, dlatego temu artyście poświęcono trzeci muzyczny mural w Opolu.


  Trwa malowanie trzeciego muzycznego muralu w Opolu. Swoich sylwetek na miejskich budynkach doczekała się już Anna Jantar i Krzysztof Krawczyk. Trzecim artystą, którego mural odsłonięty zostanie w ramach wydarzeń okołofestiwalowych jest Andrzej Nowak.

  - Andrzej Nowak to gitarzysta kojarzony przez wiele lat z Opolem, dlatego temu artyście poświęcono trzeci muzyczny mural w Opolu. Muzykę, którą grał była bardziej ambitna. Bez wątpienia był niezwykle utalentowanym człowiekiem, kochał Opole i podkreślał wielokrotnie, że jest z Opola. Mural zostanie odsłonięty w czasie Festiwalu Polskiej Piosenki - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  - Cieszymy się, że ten projekt się rozwija. Chcemy wychodzić z tymi muralami poza ścisłe centrum Opola, by wszyscy mieszkańcy miasta mogli te murale podziwiać. Mural powstaje na ulicy Ściegiennego, a ściana jest widoczna najlepiej z ulicy Niedurnego. Andrzej Nowak był związany Zaodrzem, dlatego to miejsce nawiązuje do jego życia - mówi Łukasz Śmierciak z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola.

  Od początku zakładano, że każdy z muzycznych murali ma być inny, stąd tym razem dano szansę innemu artyście. Artysta wykonujący mural Andrzeja Nowaka brał udział na wykonanie projektu muralu o Krzysztofie Krawczyku, dlatego jego twórczość jest znana władzom miasta.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-16 22:10:27 [194.29.182.*] id:1639126  
  KK 35947: Napisał postów [2694], status [Szycha] Reputacja
  Byleby tylko znowu jakiś "cygański grajek" nie wyszedł jak u Krawczyka ;)

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-05-17 09:06:38 [31.0.41.*] id:1639151  
  wojtasoks: Napisał postów [9835], status [VIP] Reputacja
  Ale klimat murala Krawczyka pasuje do jego twórczości :-)