• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 736
  • Dodano: 2022-05-16 / 13:53
  • Komentarzy: 1

  Sport. Po 26 latach Wisła Kraków spada z Ekstraklasy. Z nią kolejne kluby

  (Fot. iStock)

  Wiadomo już, kto przyszły sezon piłkarski rozpocznie o klasę rozgrywkową niżej. Na liście spadkowej jest Wisła Kraków.

  Wisła w najwyższej klasie, czyli PKO BP Ekstraklasie, grała 26 lata, ale na razie z tym koniec. Krakowski klub przegrał spotkanie z Radomiakiem Radom 2:4. Ten wynik spowodował, że Wiślacy przyszły sezon rozpoczną w I Lidze.

  To prawdziwy cios dla 13-krotnego mistrza Polski. Największe i najważniejsze areny sportowe Biała Gwiazda zamieni na spotkania z takimi klubami jak Puszcza Niepołomice czy Sandecja Nowy Sącz. Choć ten ostatni ma jeszcze szanse na udział w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.

  Spadek to także weryfikacja działań władz Wisły, bo od trzech lat klubem rządzą Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński. Tej trójce udało się znacznie zredukować zadłużenie klubu, ale sportowo zespół zaczął poważnie odstawać od polskiej czołówki.

  Ekstraklasę opuści także Górnik Łęczna. Kiedy w niedzielę spotkał się z Górnikiem Zabrze, już było wiadomo, że łęcznianie zagrają teraz klasę niżej, bo wcześniej swoje spotkanie w Mielcu wygrał Śląsk Wrocław. Dla górników z Łęcznej oznaczało to, że nawet zdemolowanie na boisku Zabrza nie uchroni klubu przed spadkiem.
  Kolejny spadkowicz to Bruk-Bet. Jest dziś w tabeli przedostatni z 31 punktami na koncie i ma przed sobą tylko jedno spotkanie.

  Zarówno Górnik Łęczna, jak i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, w Ekstraklasie zabawiły zaledwie rok.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-16 14:28:33 [46.134.131.*] id:1639107  
  autovidol: Napisał postów [721], status [rozpisany/na] Reputacja
  Moje gratulacje. Chociaż milej dla duszy by było gdyby poleciał też śląsk i 7egia

  Nick:
  Treść: