• Wyświetleń: 991
    • Dodano: 2022-05-15 / 20:51

Polonia Nysa powiększa przewagę nad Ruchem Zdzieszowice

Zdzieszowiczanie tylko zremisowali u siebie z LZS-em Starowice.

Hit kolejki na remis. Starcie drugiego Ruchu Zdzieszowice z trzecim LZS-em Starowice miało przedłużyć nadzieję tych pierwszych na mistrzostwo IV ligi, w drodze do którego na pole position jest Polonia Nysa, która dodatkowo wygrała, choć nie bez problemów z Małapanewem Ozimek 3:2. I Ruch do przerwy prowadził, po trafieniu tuż przed przerwą Wojtasika. W 64 minucie goście wyrównali i choć w końcówce Zdzieszowiczanie zdobyli bramkę, to sędzia tego meczu dowidział się faulu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Do niezwykłej sytuacji doszło w Głubczycach, gdzie miejscowa Polonia podejmowała rezerwy Odry. Po bramce Łukasza Bawoła Opolanie przegrywali, lecz udało się im wyrównać po trafieniu... bramkarza, Dominika Kalinowskiego, który zapewnił punkt drugiej drużynie pierwszoligowca.