• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1968
  • Dodano: 2022-05-14 / 09:28
  • Komentarzy: 0

  Rosyjski żołnierz oskarżony o zbrodnię stanął przed sądem

  (Fot. pravda.com.ua)

  Rosyjski żołnierz, 21-letni Wadim Szyszymarin według oskarżyciela zastrzelił cywila w pierwszym tygodniu agresji Rosji na Ukrainę. Przed sądem w Kijowie rozpoczął się proces. Sierżant jednostki pancernej według oskarżenia zastrzelił w pierwszym tygodniu wojny 62-letniego cywila, mieszkańca wsi Czupachiwka.


  W środę 11 maja prokurator generalna Iryna Wenediktowa poinformowała o akcie oskarżenia przeciwko 21-letniemu rosyjskiemu żołnierzowi. "Prokuratura i śledczy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zebrali wystarczająco dużo dowodów świadczących o złamaniu przez niego praw i zwyczajów wojny, połączonych z umyślnym zabójstwem" - przekazała.

  W Kijowie rozpoczął się proces. Wadim Sziszimarin był dowódcą załogi w 4. Kantemirowskiej Dywizji Pancernej. Z aktu oskarżenia wynika, że 28 lutego we wsi Czupachiwka w obwodzie sumskim zastrzelił z kałasznikowa nieuzbrojonego mieszkańca, który przejeżdżał nieopodal na rowerze.

  - Sziszmarinowi nakazano zabicie cywila, "by nie przekazał informacji ukraińskim obrońcom". Oskarżony posłał serię z kałasznikowa przez uchylone okno auta. Zabił mężczyznę, który był zaledwie kilkadziesiąt metrów od swojego domu - pisze pravda.com.ua

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".