• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 715
  • Dodano: 2022-05-13 / 17:49
  • Komentarzy: 0

  Dwóch mężczyzn w jeden wieczór dokonało 4 rozbojów. Śledztwo w Kluczborku

  (Fot. Archiwum)

  Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła śledztwo w związku z dokonanymi w dniu 7 maja 2022 r. na terenie Kluczborka rozbojami, a podejrzani o ich dokonanie trafili do aresztu śledczego.


  W sobotę 7 maja 2022 roku w Kluczborku, w godzinach późno popołudniowych, doszło do popełnienia czterech przestępstw rozboju, których sprawcy, dwóch młodych mężczyzn, działali w niemal identyczny sposób. Najpierw, przy ul. Jagiellońskiej, napadli na dwóch młodych mężczyzn i grożąc użyciem noża, który przykładany był jednemu z pokrzywdzonych do szyi, zażądali wydania sobie pieniędzy i innych posiadanych przez pokrzywdzonych wartościowych przedmiotów.

  Napadnięci wydali sprawcom przenośny głośnik, zegarek oraz biżuterię o wartości łącznej 700 zł. Następnie, na ul. Krakowskiej, doszło do rozboju, na grupie trzech nastolatków, którzy w obawie o swoje życie (grożono im nożem) oddali napastnikom pieniądze w kwocie 30 zł. Ta sama grupa pokrzywdzonych została ponownie napadnięta na ul. Moniuszki, wówczas sprawcy nie zdołali nic zrabować, ponieważ pokrzywdzeni nie posiadali już przy sobie żadnych wartościowych przedmiotów. Wreszcie przy Alei Pileckiego, działając w tożsamy sposób, napastnicy zrabowali od napotkanej trójki osób (obywateli Ukrainy) pieniądze i drobną elektronikę (m. in. telefon, pamięć przenośną, opaskę do pomiaru aktywności) o łącznej wartości 1100 zł.

  Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku przystąpili do działań, które doprowadziły do zatrzymania (wieczorem w dniu 7 maja), po krótkim pościgu, Konrada P. (21 lat) oraz Dominika S. (19 lat). Przy zatrzymanych zabezpieczono zrabowane przedmioty.

  Mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia czterech zbrodni rozboju (posłużenie się przez sprawców nożem spowodowało, że czyny te zostały zakwalifikowane jako zbrodnia). Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

  Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kluczborku zastosował wobec Konrada P. oraz Dominika S. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

  Przestępstwo rozboju, którego sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".