• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 6545
    • Dodano: 2010-05-11 / 12:36
    • Komentarzy: 65

    Kolejne utrudnienia dla kierowców

    Kolejne utrudnienia dla kierowców

    (Fot. archiwum)

    Kolejne utrudnienia dla kierowców

    Tak będzie wyglądała organizacja ruchu po remoncie wiaduktu.

    Remont jednej z głównych arterii miasta - ulicy Piastowskiej to niestety nie jedyny poważny remont, z jakim muszą liczyć się opolscy kierowcy. Od środy zamknięta będzie część wiaduktu kolejowego przy ul. Ozimskiej.

    Wiadukt dla samochodów zostanie zamknięty w środę, od czwartku nie będą po nim jeździć także miejskie autobusy. Na razie objazd prowadzi ul. Rejtana, Wschodnią i Głogowską. Do końca maja zakończy się remont nawierzchni ulicy Jakuba Kani. Wtedy również ta ulica dołączy do objazdu.

    Objazdem będą musiały podróżować pojazdy jadące w stronę ul. Częstochowskiej. Druga, wyższa część wiaduktu prowadząca w stronę centrum będzie otwarta przez cały czas trwania remontu.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    Wiekowy wiadukt liczy sobie ponad 100 lat, według specjalistów gdyby nie remont - już wkrótce trzeba by go zamknąć ze względu na zły stan techniczny.

    Oprócz samego remontu wiaduktu zmieni się także organizacja ruchu w rejonie ulic Rejtana i Horoszkiewicza. Z Rejtana prowadzić będzie zupełnie nowa droga, która biegnąc pod wiaduktem, pozwoli kierowcom na włączenie się do ruchu w stronę centrum miasta. Pod wiaduktem powstanie także nowa droga - odnoga ulicy Rejtana. Połączy się z ulicą Ozimską w kierunku centrum.

    Nowa droga powstanie, bo po przebudowie nie będzie już można skręcić z wiaduktu w lewo w ulicę Kani. Pojazdy jadące Rejtana do wiaduktu będą mogły pojechać w kierunku centrum, a jadący od strony ulicy Częstochowskiej będą mogli za wiaduktem skręcić w prawo, przejechać pod nim i wjechać na ul. Rejtana.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    Koszt inwestycji to prawie 25 milionów złotych. Pierwsze samochody pojadą po nowym wiadukcie jesienią 2011 roku. Podczas remontu pod wiaduktem pociągi będą kursowały normalnie.

    O planach remontu informowaliśmy:

    28.02.2010 - Rusza przebudowa wiaduktu przy ul. Ozimskiej
    reklama

    Więcej zdjęć

    Kolejne utrudnienia dla kierowców

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2010-05-13 11:15:08 [91.208.106.*] id:325172  
    aamyszkaa: Napisał postów [479], status [starszy pismak] Reputacja
    Masakra. Znowu zaczely sie remonty i przebudowy drog wiec trzeba uzbroic sie w cierpliwosc albo naginac pieszo, bo to chyba i tak bedzie szybciej

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 19:31:50 [188.33.138.*] id:324572  
    mleczyk: Napisała postów [135], status [wyjadacz] Reputacja
    Jeżeli ktoś ma z domu i z pracy niedaleko do dworca PKP Opole główne i zachód to polecam przesiąść się na pociąg. Co prawda bilet wychodzi trochę drożej niż autobusowy, ale oszczęność czasu i nerwów...bezcenne :D 5 minut i po sprawie :))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2010-05-11 20:29:48 [87.206.75.*] id:324597  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Gorzej jak ktoś ma z PKP na wschód :D
    2010-05-12 20:35:53 [109.243.59.*] id:324981  
    mleczyk: Napisała postów [135], status [wyjadacz] Reputacja
    ja akurat o remoncie na pistowskiej, ale wiesz...są jeszcze inne stacje PKP w Opolu...:D choć szczerze, akurat Opole-wschód to bym omijała...
    2010-05-12 20:56:23 [109.243.59.*] id:324992  
    mleczyk: Napisała postów [135], status [wyjadacz] Reputacja
    Piastowskiej*
    2010-05-12 13:14:27 [83.4.255.*] id:324773  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Przejechałem się Głogowską 5 minut temu i wpadłem na wielce odkrywczą myśl... Nie wiem czy w Ghanie mieszkamy czy innym Uzbekistanie, ale czemu inwestycje wewnątrz miast nie są obwarowane małym kruczkiem "zapieprzamy 24h/dobę"? Ktoś powinien za to dostać jeśli nie po pysku to po dupie. Ładna masakra się zapowiada. Pozdrawiam

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2010-05-12 13:18:15 [87.206.75.*] id:324780  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    ponieważ koło tych ulic mieszkają ludzie , którzy chcą spac w nocy
    2010-05-12 13:50:16 [83.4.255.*] id:324798  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Niby racja ale tylko niby- brzmi ładnie, ale to jak z powodzią w Opolu i dylematem "zalać wioski/zalać Opole". Argument dobry, ale niezbyt trafiony, wiadomo, że upierdliwe dla mieszkańców 7 kamienic i 24 kur w okolicznych kurnikach, ale postawmy to naprzeciw dwukrotnie dłuższej upierdliwości wszystkich kierowców. Nie przytaczam przykładów z bardziej cywilizowanych krajów, ale to jest dla mnie logiczność. Można się nie zgadzać, pewnie
    2010-05-12 13:54:25 [87.206.75.*] id:324801  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Niebieski, na Pisatowskiej też mieszkają ludzie, a o dzieciach nie wspomnę, bo stary ton włoży stopery w uszy i śpi a dzieć??? Niestety, chciałoby się by było szybko, ale czas na spokój tez trzeba uwzględnić, poza tym wyobraź sobie polskich roboli pracujących w nocy!!! Pięciu będzie spało a jeden na warcie to koparkę to betoniarkę włączy...
    2010-05-12 13:58:31 [83.4.255.*] id:324803  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Za jakiegoś idealistę mnie masz jakiegoś? A kiedy nikt nie widzi przylecą dobre wróżki na skrzydełkach w kolorze lila i odpieprzą połowę roboty, mhm:) Dobra, czcza dyskusja, co głowa to rozum, co dupa to... itp:) Pozdrawiam Gaduło;)
    2010-05-12 13:59:11 [83.4.255.*] id:324804  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Jakiegoś jakiegoś - poplułem się, śliniaczka nie założyłem i z ekscytacji masło maślane wrzuciłem:) ups
    2010-05-11 13:29:29 [94.254.128.*] id:324422  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Wiecie co-szlag może trafić człowieka.Jak nic przez tyle lat nie robili a teraz połowę miasta odcieli, bo będą remontować.Pytam się, nie można zrobić jedno i zabrać sie za następne prace?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2010-05-12 12:22:06 [87.207.81.*] id:324734  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Mozna było. Tylko niestety zawsze była wymówka - brak funduszy. Teraz też funduszy nie ma za wiele, ale kadencja pewnego pana dobiega końca więc się wszyscy spięli, zaoszczędzili co nieco ( oczywiście na naszych podatkach :) )no i ostro biorą się za robotę. Przecież kandydat na kolejną kadencję musi się wykazać, że jednak coś robi.
    2010-05-12 09:57:27 [83.22.12.*] id:324706  
    Agatulka: Napisała postów [146], status [wyjadacz] Reputacja
    He he powinni nam zafundowac rowerki i najlepiej zamknac cale opole a my bedziemy olnymi drogami jezdzic... nic nie robia a nagle jak zaczna to cale opole stoi ... czy oni nie licza sie w ogole z konsekwencjami kierowcow?? niech skoncza jedna i zaczna drugie... burdel po prostu jest

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 23:48:53 [83.30.26.*] id:324659  
    beniamin: Napisała postów [6518], status [VIP] Reputacja
    Pójdzie im to jak margaryna po maśle...

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 23:26:09 [77.253.67.*] id:324650  
    slams69: Napisał postów [60], status [rozkręcił się] Reputacja
    Mam helikopter chętnie służę pomocą!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2010-05-11 23:27:39 [83.29.93.*] id:324651  
    misiek0014: Napisał postów [8288], status [VIP] Reputacja
    taki na baterie??:]:]...
    2010-05-11 22:50:07 [77.253.166.*] id:324637  
    elizabetlizi: Napisała postów [45], status [rozkręca się] Reputacja
    Wszytko zacznijcie na raz robić....będzie naprawdę wesoło.... a co do sprzątania dróg w Opolu... to zdecydowanie niech to robią wieczorami a nie w godzinach szczytu.......

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 20:23:56 [83.29.72.*] id:324591  
    Kluza: Napisał postów [2649], status [Szycha] Reputacja
    moze zamknijcie cale Opole i je wyremontujcie?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2010-05-11 20:26:05 [87.206.75.*] id:324594  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    przydałoby się
    2010-05-11 22:22:06 [89.101.228.*] id:324631  
    power raf: Napisał postów [508], status [pismak] Reputacja
    murzynów tylu w opolu nie ma by zalatac nimi dziury ;)
    [-4]
    2010-05-11 22:23:35 [83.4.159.*] id:324632  
    misiek0014: Napisał postów [8288], status [VIP] Reputacja
    power raf: ty pier.... rasisto...
    2010-05-11 22:25:27 [83.22.160.*] id:324633  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Ja bym dziury łatał dresami i ziomalstwem. Drogi też mogą być białe, co widać w Górach Świętokrzyskich...
    2010-05-11 22:18:40 [95.49.162.*] id:324629  
    sirArkadio: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
    mam jeszcze lepszy pomysł-niech jeszcze się wezmą za wybudowanie ronda na obwodnicy koło orlena, tak za około miesiąc -"zadowolenie" wszystkich gratis:)

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 22:14:44 [95.49.162.*] id:324628  
    sirArkadio: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
    zbliżają się wakacje, więc nic nowego, że zamykają główne ulice; może powinni przy wjeździe do miasta postawić ten fajny okrągły znak z czerwoną obwódką i białym tłem; to wtedy byłoby ciekawie!

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 19:26:50 [188.33.138.*] id:324568  
    mleczyk: Napisała postów [135], status [wyjadacz] Reputacja
    przeżyliśmy wiele, przeżyjemy i to :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2010-05-11 21:57:55 [83.5.32.*] id:324625  
    Mietek108: Napisał postów [408], status [pismak] Reputacja
    Racja Mleczyk
    2010-05-11 13:18:25 [94.254.218.*] id:324420  
    zlo666: Napisała postów [1036], status [stały bywalec] Reputacja
    eee tam narzekacie da sie przezyc , a wkoncu cos w tym miescie sie dzieje cos robia , przeciez zawsze pretensje mieliscie , ze zle drogi itp. nie ma co narzekac ... Spoleczenstwu sie nigdy nie dogodzi ...jak nie robia nic zle , a jak robia to tragedia.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2010-05-11 20:31:39 [87.206.75.*] id:324600  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Tak jest, przeżyjemy:)
    2010-05-11 13:37:46 [83.29.72.*] id:324425  
    zetikon: Napisał postów [116], status [wyjadacz] Reputacja
    katastrofa!!! kilometrowe korasy!!! na Wrocławską z PKP jechałem wczoraj ok. godziny. Nerwosol i cierpliwość!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2010-05-11 14:18:20 [194.29.180.*] id:324428  
    fredy: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    to przerzuuć się na rower :)
    2010-05-11 20:30:54 [87.206.75.*] id:324599  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    AN wrocławską z PKP idzie się 15 minut, szkoda paliwa
    2010-05-11 13:11:49 [217.197.77.*] id:324418  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    Remonty są potrzebne a patrząc na stan dróg to chyba nawet bardzo. Ale terminy tych remontów to jakaś żenada. Za dużo czasu maja wykonawcy na te remonty i potem taki obrazek jak się robole opierają o łopaty a ty gnijesz w korkach! Szkoda słów!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2010-05-11 20:28:50 [87.206.75.*] id:324596  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Patrząc na to jak "ciężko" pracują na Piastowskiej masz rację, ale każdy termin będzie zły, w zimie się nie da, wiosna nie, lato nie , jesień nie, to kiedy??
    2010-05-11 20:27:37 [87.206.75.*] id:324595  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Patrząc przez okno US na Rejtana to co się tam dzieje już jest ciekawe, jak teraz tam pójdzie cały ruch to współczuję okolicznym mieszkańcom.

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 15:14:50 [89.73.40.*] id:324462  
    patrycju5z: Napisał postów [51], status [rozkręcił się] Reputacja
    Nic nie robia w miescie - narzekacie, cos sie dzieje - narzekacie. Niech mi ktos powie ze w Opolu wieje nudą :]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2010-05-11 15:23:44 [109.243.29.*] id:324464  
    zlo666: Napisała postów [1036], status [stały bywalec] Reputacja
    pisalam juz to 2 razy nawet , ludzia nie dogodzisz , nawet jak w totka milion wygraja to bedzie zle , bo kumulacji nie bylo ;) taka ludzka tendencja do grania roli meczennikow
    2010-05-11 15:27:33 [79.189.183.*] id:324466  
    TassadaR: Napisał postów [-4294967065], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Co innego remont a co innego kilka nie skoordynowanych ze sobą remontów które powodują gigantyczne utrudnienia.Obecnie remontują dwa kluczowe dla komunikacji miasta wiadukty i ulicę Piastowską. W takim małym mieście to tragedia
    2010-05-11 18:41:09 [89.73.40.*] id:324539  
    patrycju5z: Napisał postów [51], status [rozkręcił się] Reputacja
    Czasem sie dziwnie jak w Opolu ludzie reaguja na remonty. Remont normalna rzecz, a że miasto małe to tworzą się korki. Opolskie remonty to nic. Spróbujcie zamieszkać na sląsku. Równoczesny remont autostrady, DTS i kilku rownoleglych drog miejskich ;] koszmary. Nie ma co narzekać na Opole.
    2010-05-11 18:46:33 [83.22.247.*] id:324543  
    LUSSI: Napisał postów [642], status [rozpisany/na] Reputacja
    Hehe Zlo666 za to mamy kumulację w remontach,nic tylko skakac z zachwytu.
    2010-05-11 19:28:18 [109.243.171.*] id:324569  
    zlo666: Napisała postów [1036], status [stały bywalec] Reputacja
    LUSSI : A moze byc i tak ;]jak sie niema co sie lubi to sie lubi co sie ma ^^
    2010-05-11 17:31:31 [80.129.73.*] id:324493  
    hensie: Napisał postów [1135], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    chyba czas aby zarabiac gruba kase! uwaga kupie osly, muly! niewazne jaki stan techniczny aby tylko sie poruszaly i te bez przegladu!:D zdaje sie ze to najlepszy srodek transportu po opolu bilety mozna nabyc na miejscu:)

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 13:02:22 [83.30.216.*] id:324411  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    zbieram na helikopter ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2010-05-11 13:09:26 [83.27.116.*] id:324416  
    misiek0014: Napisał postów [8288], status [VIP] Reputacja
    zbieramy razem??:D:D
    2010-05-11 13:16:21 [77.115.124.*] id:324419  
    angelika8989: Napisał postów [1157], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    to ja zbieram razem z wami:)
    2010-05-11 14:30:50 [88.199.251.*] id:324436  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Na helikopter i przydupasowego pilota trzeba się dla Jarka poskładać:]
    2010-05-11 14:36:23 [88.199.251.*] id:324440  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    A tak jeszcze mały offtop. Zaczynam przypuszczać, że Smoleńsk to był jednak zamach. Wróble ćwierkają, że Kaczorowi urwało tylko łeb i dłoń - więc w takim stanie kompletności powinien przeżyć jeszcze 2-3 dni, jak karaluch. Karaluch po urwaniu głowy zdycha po 3 dniach - z głodu :]
    2010-05-11 14:40:24 [83.5.80.*] id:324445  
    NATALUSKA: Napisała postów [1570], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    No to powodzenia nika. Zanim uzbierasz, to już skończą dawno... Chyba,że na zaś...
    2010-05-11 14:58:02 [88.65.137.*] id:324453  
    kasienka5o5: Napisała postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    dokladnie, najlepsze rozwiazanie kupic sobie helikopter, jeszcze jednego nie skonczyli a drugie zaczynaja:(
    2010-05-11 15:08:24 [79.189.183.*] id:324454  
    TassadaR: Napisał postów [-4294967065], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Chciałem wyłącznie przypomnieć, że w mieście już od kilku lat rządzi PO.
    2010-05-11 15:14:13 [94.254.128.*] id:324461  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Stefan,a tak poza tym masz wszystkich w domu?
    2010-05-11 15:26:52 [88.199.251.*] id:324465  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    tiku - nie rozumiem pytania :] Bo piszesz w jakimś moczowym dialekcie :]
    2010-05-11 15:35:22 [94.254.128.*] id:324469  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Stefek ,piszesz brednie jak osobnik specjalnej troski.Sztuka pisania to nie szczyt ludzkich możliwości trzeba jeszcze mieć mózg w głowie a nie sieczkę
    [-2]
    2010-05-11 17:25:37 [80.129.73.*] id:324491  
    hensie: Napisał postów [1135], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    oni te drogi rozkopia i zostawia az bedziecie blagac aby postawili te gondole!:DD bedzie z nich widok jak na ksiezyc:D same kratery:))
    2010-05-11 17:08:43 [83.29.45.*] id:324487  
    ada: Napisał postów [611], status [rozpisany/na] Reputacja
    boze i sie zaczyna;/

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 16:01:56 [92.248.102.*] id:324477  
    pablodiablo: Napisał postów [414], status [pismak] Reputacja
    ZERO synchronizacji inwestycji.Skończyli by jedno.Kto tym zarządza?Mam nadzieje że go szlak trafi w którymś z korków!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2010-05-11 16:10:31 [89.76.233.*] id:324480  
    BzZz: Napisał postów [3255], status [Szycha] Reputacja
    Kto? Zegarek Tyka w rytmie cza cza, zegarek Tyka w rytmie cza cza cza.
    2010-05-11 15:45:12 [84.10.171.*] id:324475  
    kiepasa: Napisał postów [177], status [wyjadacz] Reputacja
    no to super!

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 15:29:19 [89.74.27.*] id:324467  
    apollo789: Napisał postów [1870], status [Szycha] Reputacja
    ja rozumie ze trzeba ponaprawiac kilkanascie drog w opolu polatac dziury itp ale chyba przesada jest zeby zaczac kilka tak powaznych remontow niemalze jednoczesnie jeszcze cwila to z centrum na zaodrze promem a w strone malinki to juz sam nie wiem pozatym jak sluzby ratownicze beda w tych korkach sie poruszc jesli zajdzie potrezeba szybkiego przewozu z np szpitala wojskowego na wcm na witosa? juz widze te szybkosc mimo >kogutow

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2010-05-11 15:38:22 [89.76.233.*] id:324471  
    BzZz: Napisał postów [3255], status [Szycha] Reputacja
    TAK dla metra i kolei gondolowych w Opolu! By żyło się lepiej HEJ ☺
    2010-05-11 15:43:06 [89.74.27.*] id:324473  
    apollo789: Napisał postów [1870], status [Szycha] Reputacja
    BzZz-swieta racja ;)
    2010-05-11 15:35:12 [188.33.59.*] id:324468  
    fox1945: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
    A ja mieszkałem na tej szarej kolejowej i tam gdzie powstają Urzędy Skarbowe to od razu przebudowują całą dzielnice!!!!

    Nick:
    Treść:
    2010-05-11 13:04:31 [194.29.180.*] id:324413  
    Luter: Napisał postów [432], status [starszy pismak] Reputacja
    masakra na tym miescie ;/

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2010-05-11 15:09:55 [79.189.183.*] id:324456  
    TassadaR: Napisał postów [-4294967065], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Podziękuj Panu Zębaczyńskiemu który powołuje dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg. Pora pociągnąć całą PO do odpowiedzialności-na jesieni wybory.
    2010-05-11 14:24:27 [83.5.80.*] id:324433  
    NATALUSKA: Napisała postów [1570], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Nie dość, że teraz czeka się tyle w korkach, to jeszcze to do tego... Masakra. Ale trzeba się radować, że coś w ogóle robią:)

    Nick:
    Treść: