• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3661
  • Dodano: 2022-05-10 / 15:15
  • Komentarzy: 0

  150 strażaków z całej Polski zmierzy się w Opolskim Toughest Firefighter 2022

  Najtwardsi z najtwardszych strażaków przyjadą do Opola, żeby rywalizować ze sobą w najbardziej wymagających konkurencjach.


  Wymagający tor przeszkód to walka nie tylko z przeszkodami, ale też sprawdzenie własnych umiejętności czy przybliżenie publiczności codziennych trudów pracy strażaków. Przygotowane konkurencje będą odzwierciedlały czynności, które są wykonywane przez ratowników podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Zadania będą wymagały od uczestników jednocześnie ogromnego wysiłku jak i mentalnego opanowania. Zawody będą charakteryzowały się dynamiką oraz działaniem pod presją czasu.

  - Cieszę się, że zawody strażackie wracają do Opola. Odbędą się w czasie Dni Opola na Placu Kopernika. Oglądałem kilka lat temu jak mój syn bawił się na torze dla dzieci, bo i dla nich będą atrakcje. Trzymam kciuki za strażaków z Opola - mówi prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Strażacy będą rywalizować ze sobą w różnorodnych konkurencjach: wejście na wieżę z pakietem wężowym, wciąganie pakietu wężowego, bieg i przeciąganie węża pożarniczego, ewakuacja poszkodowanego.
  Zawodom będą towarzyszyły liczne atrakcje. Każdy widz, który pojawi się na imprezie, bez względu na wiek, będzie mógł zbliżyć się do zawodu strażaka i spróbować swoich sił w różnych dziadzinach pożarniczych. Dla najmłodszych będzie przygotowany mini tor przeszkód oraz dmuchane atrakcje. Dla starszych drabinka z lin czy wieża wspinaczkowa.

  - Zawody w tym roku odbywają się w czterech miejscach w Polsce. Oprócz zawodów odbędzie się piknik. Dołożymy wszelkich starań, by widowisko było równie atrakcyjne jak 5 lat temu - mówi komendant miejski PSP Leszek Koksanowicz.

  - Główną atrakcją będą dynamiczne zawody strażaków, nacechowane wysiłkiem i szybkością. Atrakcje przybliżające zawód strażaka również przygotowaliśmy. Dla dzieci ścianka wspinaczkowa, dmuchańce - dodaje mł. bryg. Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

  Mocnych wrażeń dostarczy zadymiony pokój, po którym będzie trzeba poruszać się po omacku z założonym na plecy aparatem powietrznym. Strażacy będą zachęcać do praktycznego udzielania pierwszej pomocy - specjalny fantom oceni jakość ucisków klatki piersiowej i objętość oddechów ratowniczych. Szukając chwili wytchnienia będzie można udać się do strefy odpoczynku, przekąsić coś albo zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z akcesoriami strażackimi.

  Plan imprezy:

  DZIEŃ PIERWSZY Sobota 21 maja 2022 roku

  09:00 Przyjęcie zawodników, potwierdzenie przybycia, wydanie zestawów startowych..
  10:00 Starty indywidualne.
  11:00 Rozpoczęcie pikniku dla dzieci: dmuchaniec, ścianka wspinaczkowa, pokazy sprzętu i wiele innych atrakcji.
  15:00 Oficjalne otwarcie zawodów.
  18:00 Zakończenie startów indywidualnych.
  19:00 Zakończenie pikniku strażackiego dla dzieci.

  DZIEŃ DRUGI Niedziela 22 maja 2022 roku

  10:00 Tandemy.
  11:00 Rozpoczęcie pikniku dla dzieci: dmuchaniec, animator dla dzieci, wspinanie po drabince, pokazy sprzętu i wiele innych atrakcji.
  12:00 Eliminacje sztafet.
  13:00 Sztafety w kategorii otwartej dla służb mundurowych i zaproszonych gości.
  14:00 Finał sztafet.
  15:00 Zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców.
  19:00 Zakończenie pikniku strażackiego dla dzieci.
  Zdjęcie (1/19)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".