• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2425
  • Dodano: 2022-05-06 / 17:14
  • Komentarzy: 4

  Trwają polsko-ukraińskie Targi Aktywizacji Zawodowej. Ukraińcy znajdują pracę

  (Fot. Dżacheć)

  Obywatele Ukrainy, którzy zatrzymali się w Opolu mają szansę porozmawiać z pracodawcami. Wszystko to dzięki inicjatywie CH Turawa Park i kontynuacji pomocy uchodźcom.


  Centrum handlowe Turawa Park organizuje pierwsze Polsko-ukraińskie Targi Aktywizacji Zawodowej. Ich pierwsza edycja to połączenie prezentacji oferty pracy dla ofiar wojny w Ukrainie z działalnością handlową i strefą wsparcia. Na targach zaplanowano 21 stoisk: pośredników pracy, potencjalnych pracodawców oraz sprzedaż między innymi: lokalnych produktów, rękodzieła, naturalnych kosmetyków i książek.

  - Ukraińcy mogą zwracać się do nas, my pomagamy znaleźć im pracę w całej Polsce. Mamy różne oferty pracy, zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Rodzinom, które przyjechały z dziećmi pomagamy z mieszkaniem i dojazdem do pracy. Najczęściej o pracę pytają kobiety, przyjechało ich bardzo dużo. Kobiety chcą pracować po 8 godzin, jednak takich ofert jest mało. My jako agencja pracy mamy oferty w zakładach, fabrykach, gdzie czas pracy wynosi 12 godzin. Niektóre firmy idą na rękę Ukraińcom i są przychylne, by ustalać dogodne godziny pracy. Ciężko jest ze znalezieniem pracy, ale jeśli tylko znajdują się wakaty to od razu pomagamy. Od początku wojny około 60 kobiet znalazło już pracę i cały czas można się do nas zgłaszać - mówi Julia Safranova z działu rekrutacji Dreman.


  - CH Turawa Park stara się pomagać uchodźcom z Ukrainy praktycznie od momentu wybuchu wojny. Z pomocy korzystają Ukraińcy codziennie, codziennie zgłaszają się po potrzebne dary. Targi Aktywizacji to kontynuacja tej pomocy. Pomoc w ułożeniu sobie życia na teraz, czy na dłuższy okres to powód, dla którego zorganizowaliśmy Pierwsze Polsko-Ukraińskie Targi Aktywizacji Zawodowej w Centrum Handlowym Turawa Park. Lokalnie przedsiębiorcy, jak i duże agencje pośrednictwa pracy poszukują wśród obywateli Ukrainy pracowników. Chcieliśmy stworzyć możliwość dialogu pomiędzy pracodawcami, a uchodźcami. Oferta jest szeroka i każdy, komu zależy by znaleźć coś dla siebie jest w stanie to tutaj zrobić. Stworzyliśmy także stoiska dla osób z Ukrainy, które chciałyby sprzedawać własne rękodzieło, można zakupić tutaj regionalne ukraińskie produkty mówi Małgorzata Kucharczyk, koordynator marketingu Centrum Handlowego Turawa Park w Opolu.

  - Wiemy, że uchodźcy faktycznie poszukują pracy, wiemy, że nie jest to dla nich łatwe, bo jest wiele barier, szczególnie bariera językowa. Wystawcy przygotowali się na tę okoliczność, by ułatwić komunikację. Mamy 21 stoisk, targi będą trwały do końca maja w każdy czwartek, piątek i sobotę - dodaje.

  Na targach obecne będą agencje pośrednictwa pracy takie jak: IWG - International Work Group., Dreman, Otto-Works, Time2Work, Adecco, Personel Internatonal, Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy oraz Sentium. Lokalni pracodawcy i firmy w tym: GTV BUS, FILPLAST, AVON, mBank, a także: Starszy Inspektor Pracy oraz Fundacja PRO FUTURO.

  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-06 20:06:11 [5.184.230.*] id:1638456  
  liberty: Napisał postów [4584], status [Szycha] Reputacja
  Jak będą pracować na swoje utrzymanie i wynajmą sobie mieszkania bez obciążania podatników polskich to nie ma problemu...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
  2022-05-06 21:14:16 [176.111.138.*] id:1638461  
  Goodway: Napisał postów [38956], status [VIP] Reputacja
  Tak ale nie targi wyzyskiwaczy którzy bedą kazali pracować po 12 h traktująć ich jako taniąsiłe roboczą
  2022-05-06 22:14:14 [5.184.230.*] id:1638465  
  liberty: Napisał postów [4584], status [Szycha] Reputacja
  Takie prawo w Polsce i to od dawna ze można pracować do 12 godzin dziennie ale zawsze mozna się dogadać z pracodawca na 8. Tzw ochrona w sklepach robią po 12 godzin ale jak ktoś ma prace ciężka fizycznie to nie robi więcej niż 8 dziennie.
  2022-05-07 15:40:48 [46.204.8.*] id:1638537  
  DonPedro69: Napisał postów [9882], status [VIP] Reputacja
  Liberty, co do ochrony, to tam nawet kodeks pracy dopuszcza więcej niż 8, a są przecież zmiany 24 na 48 odpoczynku. A ponieważ oni często zatrudniani są ze względu na posiadanie grupy inwalidzkiej, co wiąże się ze sporym dofinansowaniem PFRON do ich wynagrodzeń, to i w ustawie o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych dozór nie podlega ograniczaniu do 7-8 godzin pracy. Akurat w tym temacie orientuję się dobrze.