• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2582
  • Dodano: 2022-05-04 / 16:41
  • Komentarzy: 2

  Mężczyzna biegał z siekierą po mieście. Namysłowscy policjanci podsumowali weekend majowy

  To był pracowity, długi weekend dla funkcjonariuszy policji z Namysłowa. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol to wciąż główne przyczyny zdarzeń na drodze. To jednak nie wszystko - doszło do kilku nietypowych interwencji.


  Namysłowscy mundurowi odnotowali w majowy weekend blisko 100 interwencji. Zatrzymali pijanych kierowców i miłośnika marihuany, szukali zaginionych, pomagali mieszkańcom, kiedy wybuchł pożar. Nietypowe zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który biegał z siekierą po mieście - ten jest już na wolności.

  W piątek mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W samochodzie 46-latka policjanci znaleźli kilka porcji suszu roślinnego. Badanie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. W jego miejscu zamieszkania, kryminalni zabezpieczyli kolejne narkotyki, było to łącznie ponad 200 gramów amfetaminy i marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Kierowcy została również pobrana krew, celem sprawdzenia, czy nie kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

  W niedzielną noc, 1 maja, dyżurny namysłowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który na jednym z osiedli biegał z siekierą w ręce, groził napotkanej kobiecie, a następnie zniszczył jej samochód. 37-latek na widok radiowozu zaczął uciekać. Po kilkunastominutowym pościgu został zatrzymany na terenie ogródków działkowych i doprowadzony do policyjnego aresztu. Siekiera jako dowód w sprawie została zabezpieczona. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: zniszczenia samochodu, gdzie straty oszacowano na kilka tysięcy złotych i kierowanie gróźb przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  2 maja, podczas działań "trzeźwy poranek", funkcjonariusze drogówki zatrzymali 2 kierowców pod działaniem alkoholu. Stracili już swoje prawa jazdy. Grozi im kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 2 lat więzienia.

  3 maja, po godzinie 23, policjanci interweniowali w Rychnowie, gdzie zgłoszono pożar mieszkania. Konieczna była ewakuacja mieszkańców bloku, na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Grupa dochodzeniowo-śledcza wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

  Łącznie podczas całego weekendu, mundurowi zatrzymali 4 kierowców na podwójnym gazie oraz 2 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. KPP Namysłów)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-04 17:47:07 [46.134.106.*] id:1638271  
  liberty: Napisał postów [4263], status [Szycha] Reputacja
  Jaka narodowość typa?

  Nick:
  Treść:
  2022-05-04 16:58:04 [90.156.124.*] id:1638270  
  siostra_brygida: Napisała postów [47618], status [VIP] Reputacja
  żeby z siekierą do kobiety? OMG, świat już całkiem zwariował :(

  Nick:
  Treść: