• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1067
  • Dodano: 2022-05-04 / 09:54
  • Komentarzy: 0

  Dziś swoje święto obchodzą strażacy!

  Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów - to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Podziękowania w każdej formie wesprą duchowo naszych odważnych strażaków.


  Strażacy stawiają przed sobą co raz to nowe wyzwania, po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej ratować życie ludzkie. Gaszą pożary, wyjeżdżają do wypadków i powodzi, ratują życie i obchodzą dziś - 4 maja - swoje międzynarodowe święto. To doskonała okazja, by podziękować im za poświęcenie i całodobową służbę.

  Dzień Strażaka ustanowiono w 1998 roku, a zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał uczcić kolegów, którzy tragicznie zmarli podczas służby. W Polsce Dzień Strażaka zaczęto obchodzić w 2003 roku. Jest dziś oficjalnym świętem zawodowym ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

  Dziś również jest święto Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej. Żołnierze, którzy służą w Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej zajmują się zapobieganiem i zwalczaniem pożarów. Obchody wydarzenia są okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz aktów nadania wyższych stopni służbowych strażakom oraz żołnierzom Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

  Zdjęcie (1/13)

  (Fot. Archiwum)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".