• Wyświetleń: 804
    • Dodano: 2022-05-02 / 09:17

Weegree przegrywa po raz drugi w Łańcucie

Tym razem Opolanie stracili do rywali 10 punktów

Szkoda straconej szansy! Weegree AZS Politechnika Opolska, mimo prowadzenia po pierwszej kwarcie, przegrała z Sokołem Łańcut 76:86 i przegrywają już 0:2 w rywalizacji półfinałowej.

A pierwsza kwarta była obiecująca. Mimo dobrej gry Sokoła, Opolanie potrafili postawić się gospodarzom i odwrócić wynik spotkania z 13:18 na 23:18, przez co wydawało się, że rozpędzeni goście będą próbować uciekać rywalom. Niestety, tak się nie wydarzyło, a po trzech celnych rzutach z rzędu ekip z Łańcuta cała przewaga została odrobiona. Kluczowe dla Sokoła były celne rzuty za trzy w momencie, gdy Opolanie wychodzili na punkt przewagi (w ciągu drugiej kwarty było tak dwukrotnie przy 27:25 i 34:32 oraz raz przy remisie po 40) i w połowie spotkania to oni mieli trzy punkty przewagi.

Po przerwie miejscowi włączyli wyższy bieg i momentalnie odskoczyli rywalom na kilkanaście punktów przewagi (57:45), lecz wtedy rozruszało się i Weegree, które wyrównało do stanu po 60. Niestety, końcówka tej części gry należała do gospodarzy, którzy zakończyli tę partię siedmioma punktami zapasu. Ostatnia kwarta to właściwie już kontrola nad spotkaniem Sokoła, który wykorzystywał nieskuteczność i rozpaczliwość Opolan, finalnie kończąc spotkanie przy wyniku 86:76, mając na koncie przed wyjazdem do Opola dwa mecze wygrane.

Rawlplug Sokół Łańcut - Weegree AZS Politechnika Opolska 86:76 (18:24, 25:16, 24:20, 19:16)

Rawlplug Sokół: Struski 21, Szczypiński 18, Nowakowski 16, Wrona 12, Lis 6, Pisarczyk 6, Czerwonka 3, Bręk 2, Załucki 2.

Weegree AZS Politechnika: Rutkowski 22, Kobel 14, Kaczmarzyk 9, Kiwilsza 8, Wilk 8, Jodłowski 6, Krefft 6, Kapuściński 3, Salkiewicz 0.