• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4517
  • Dodano: 2022-04-30 / 23:53
  • Komentarzy: 0

  Ponad setka dzieciaków i tyle samo dorosłych na biegu z przeszkodami w Krapkowicach

  OKR Run czyli krapkowicki bieg z przeszkodami doczekał się trzeciej edycji. Na wydarzenie zjechali sportowcy z całej południowej Polski. Trasa z przeszkodami przygotowana została również dla dzieci.


  W sobotę 30 kwietnia sportowcy rozpoczęli majówkę z dużą dawką adrenaliny. Na stadionie miejskim w Otmęcie odbyła się trzecia edycja biegu z przeszkodami "OKR Run". Na starcie stanęło ponad 120 dzieci w wieku od 7 do 16 lat, a także ponad setka dorosłych.

  Najmłodsi uczestnicy zmagali się z trasą liczącą około pół kilometra. Młodzież (14-16 lat) pokonała 2,5 kilometrową trasę z przeszkodami. Dla dorosłych przygotowano około 6 kilometrowy bieg, a przeszkody sprawiły, że najszybszy czas ukończenia zawodów wyniósł 32 minuty, a ostatni wbiegali na metę nawet po 70 minutach. Dla wielu sportowców dziś jednak nie liczył się czas, a dobra zespołowa zabawa.

  - Jestem na OKR Run po raz drugi i szczerze mało przygotowywałam się pod kątem pokonywania przeszkód. Bieg traktuję jako dobrą dawkę adrenaliny, zabawę i rozgrzewkę przed jutrzejszym biegiem ulicznym. Towarzyszy mi przyjaciel, który z kolei jest na takim biegu po raz pierwszy - mówi Kaja z Katowic.

  - Przyjechałem z dzieciakami, bo szukaliśmy pomysłu na majówkową sobotę. Zapisaliśmy się bardzo spontanicznie i jak widać po zadowolonych dzieciakach - nie żałujemy tej decyzji. Była świetna zabawa i dzieci żałują, że tak krótko - mówi pan Marcel z Krapkowic.

  W niedzielę 1 maja odbędzie się bieg główny, tym razem już bez przeszkód. Krapkowicki Bieg Uliczny odbywa się po raz 38. To dziś nie tylko bieg z najdłuższą historią na Opolszczyźnie, ale także jedno z największych wydarzeń sportowych regionu. Historia biegów w Krapkowicach sięga początku lat 80. Pierwszy odbył się w 1983 roku i ukończyło go 225 zawodników.

  Zdjęcie (1/32)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".