• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6456
  • Dodano: 2022-05-01 / 16:14
  • Komentarzy: 1

  WOPR w Turawie zwodowało nowiutką łódź

  Uroczyste wodowanie specjalistycznej ratowniczej łodzi motorowej zakupionej dla WOPR w 2021 r. z dotacji samorządu województwa opolskiego odbyło się w piątek w południe.


  Nowoczesna łódź ratunkowa została zwodowana tuż przed weekendem majowym. To również czas, kiedy nad wodą zaczyna się intensywny wypoczynek i oficjalne dyżury ratowników. Zakup TUR-22 został w połowie sfinansowany przez urząd marszałkowski, a druga część pieniędzy pochodziła z programu rządowego (po 150 tysięcy złotych).

  Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreśla, że WOPR, to z jednej strony organizacja dla pasjonatów, ale zarazem i dla specjalistów. - Chcemy ich wspierać i chcemy, aby te osoby miały pewność, że mogą zawsze na nas liczyć. Oprócz przekazania łodzi, podpisaliśmy umowy na 150 tysięcy złotych, związane ze sfinansowaniem patroli ratowników w Januszkowicach, Dębowie czy Jeziorze Nyskim - mówi marszałek.

  Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca podkreśla, że łódź to najwyższa jakość w tym segmencie. - To jest mercedes na największym jeziorze Opolszczyzny. Miejsce to odwiedza w sezonie pół miliona osób. Tutaj każdy powinien mieć pewność, że ratownicy wyposażeni są w najlepszy sprzęt - dodaje Zbigniew Kubalańca.

  Zbigniew Szorc, prezes WOPR województwa opolskiego opowiada, że starania o łódź trwały kilka lat. - Chodziło nam o jednostkę, która może działać w każdych warunkach. Teraz ratownicy mogą wypływać w białym szkwale, mgle. Ta łódź wyposażona jest w sonary, ma możliwość lokalizacji zatopionego sprzętu. Nie musimy jak do tej pory działać intuicyjnie czy przy pomocy płetwonurków. Łódź w wielu sytuacjach bardzo nam pomoże. Najważniejsze jest to, że na tej łodzi można podjąć wszystkie działania ratunkowe - mówi Zbigniew Szorc.

  Zdjęcie (1/35)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-01 20:37:18 [5.172.237.*] id:1638140  
  JutroalboWcale: Napisała postów [317], status [maniak] Reputacja
  Brawo dla WiK oraz filmy Elektrix za pomoc

  Nick:
  Treść: