• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 568
  • Dodano: 2022-04-21 / 09:38
  • Komentarzy: 0

  GKS Tychy ponownie lepszy w play-offach

  (Fot. Dżacheć)

  Weegree zostało pokonane różnicą trzech oczek.

  Coraz mniej ciekawa sytuacja Weegree AZS Politechnika Opolska w rywalizacji z GKS-em Tychy. Opolanie, na własnym parkiecie mimo wysokiego prowadzenia w pierwszej partii, przegrali 64:67 i w rywalizacji jest 0:2.

  Wszystko rozpoczęło się perfekcyjnie z perspektywy Weegree - szybkie wyjście na prowadzenie, zbudowanie sobie naprawdę solidnej zaliczki i po 10 minutach prowadzili 23:10. Druga kwarta również nie zapowiadała się źle, gdyż przez długi czas utrzymywała się przewaga dwucyfrowa, lecz tuż przed przerwą Tyszanie zbliżyli się na jedynie 6 punktów i Opolanie mogli drżeć o wygraną.

  I faktycznie - po przerwie GKS sprawnie zniwelować straty i wyszedł na prowadzenie, na co jeszcze Opolanie byli w stanie odpowiedzieć i przed finałową odsłoną tego spotkania był remis - po 47. Pierwszy celny rzut należał dla gości, a Opolanie odpowiedzieli na to najlepiej jak mogli - sześcioma punktami z rzędu, czym trochę odskoczyli od przyjezdnych, lecz niestety, Ci znów włączyli wyższy bieg i odwrócili spotkanie na swoją korzyść (57:61). Weegree stać było jeszcze na zryw w tym meczu, a nawet na jednopunktowe prowadzenie, lecz lepiej nerwówkę wytrzymali Tyszanie, wygrywając spotkanie i mając komfortową sytuację przed trzecim spotkaniem - na własnym parkiecie.

  Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 64:67 (23:10, 10:17, 14:20, 17:20)

  Stan rywalizacji 0:2, następne spotkanie w Tychach, 23 kwietnia.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".