• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1462
  • Dodano: 2022-04-21 / 17:04
  • Komentarzy: 2

  Na co choruje były agent Lewandowskiego? Cezary Kucharski niedawno opuścił szpital

  fot. screen Podpis pod zdjęcie Cezary Kucharski

  Cezary Kucharski, były piłkarz i reprezentant Polski, menedżer Roberta Lewandowskiego, miesiąc był w stanie śpiączki. Potem ponad 40 dni leżał na oddziale intensywnej terapii.

  O tym, że jest źle, w połowie lutego poinformował dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski.
  "Dochodzą mnie wieści, że Cezary Kucharski znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Zawsze był waleczny, więc mam nadzieję, że i tym razem nie odpuści" - napisał.
  Przez długi czas nie było oficjalnie wiadomo, co się stało. Była tylko informacja, że Cezary Kucharski od kilku dni jest w śpiączce farmakologicznej.

  "Rozmawialiśmy w ostatnią niedzielę, gdy zapytałem Cię, czy nagrasz kilka słów o Andrzeju Biedrzyckim. "O Andrzeju tylko ciepło i serdecznie", ale poprosiłeś o kilka dni ze względu na chorobę" - podał w internetowym wpisie były piłkarz i reprezentant Polski Michał Żewłakow.

  Dziś już wiadomo, co się dzieje ze zdrowiem Kucharskiego. Były piłkarz, który jeszcze niedawno był agentem Roberta Lewandowskiego, przez miesiąc był utrzymywany w śpiączce. Kolejne 41 dni spędził na intensywnej terapii. Jego sytuację - za zgodą samego sportowca - opisał serwis sport.pl.

  "Najpierw pojawił się ból mięśni i stawów oraz ogólne osłabienie organizmu. Potem doszły też problemy z nerkami i klatką piersiową. Ze sporym kaszlem Cezary Kucharski udał się do prywatnego szpitala. Szpitala w Hiszpanii, bo akurat przebywał w kraju, w którym kiedyś grał zawodowo w piłkę. Lekarze w Benidormie zatrzymali go i leczyli na zapalenie płuc. Zapalenie rzeczywiście było, tyle że to był jeden ze skutków choroby" - czytamy.

  To jednak nie pomagało, a stan Kucharskiego się pogarszał. Dopiero kolejne badania pomogły ustalić diagnozę: vasculitis, czyli układowe zapalenie naczyń. Pacjent szpital opuścił dopiero przed Wielkanocą.

  Vasculitis
  To rzadka choroba, którą najprościej można określić, jako grupę chorób autoimmunologicznych. Uszkadza małe naczynia krwionośne, zaburza pracę układu odpornościowego.

  Cezary Kucharski
  Ma 49 lat. Urodził w się Łukowie na Lubelszczyźnie. Tu zaczynał grać w piłkę. Występował na pozycji napastnika i pomocnika. W swojej karierze grał w Legii Warszawa czy Stomilu Olsztyn. Występował także w drużynach hiszpańskich i greckich. Był też powołany do reprezentacji Polski. Karierę piłkarską zakończył w 2007 roku.
  Potem zajął się biznesem. Inwestował w nieruchomości i prowadził marketing sportowy. Przez lata był menedżerem Roberta Lewandowskiego. I to Kucharski doprowadził do transferów Lewandowskiego z Lecha Poznań do Borussii Dortmund, a potem do Bayernu Monachium. Od 2018 roku piłkarz i agent są poróżnieni. W tle jest konflikt na tle finansowym.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-21 18:12:47 [83.30.36.*] id:1637501  
  dzony: Napisał postów [5815], status [VIP] Reputacja
  kogo to interesuje!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-04-21 18:55:14 [78.9.128.*] id:1637509  
  Ziutek999: Napisała postów [68], status [rozkręcił się] Reputacja
  Dokładnie!