• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2016
  • Dodano: 2022-04-19 / 16:30
  • Komentarzy: 1

  Jechał dwukrotnie szybciej niż dopuszczalna prędkość

  (Fot. KPP Krapkowice)

  Policjanci cały czas nadzorują główne ciągi komunikacyjne, również tam gdzie dochodzi do najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Tym razem funkcjonariusze krapkowickiej grupy SPEED natknęli się na kilku kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Jeden z nich jadąc swoim motocyklem gnał ponad 200 km/h. Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych.

  Krapkowiccy policjanci natknęli się na kilku kierujących, którzy swoją jazdą nadmiernie przekroczyli dopuszczalną prędkość. 33 latek, mieszkaniec powiatu nyskiego kierował swoim motocyklem z prędkością 182 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

  Kolejny kierujący, podjął manewr wyprzedzania w miejscu występowania linii podwójnej ciągłej oraz znaku zakazu wyprzedzania. 19 - latek, mieszkaniec Nysy przekroczył przy tym również dopuszczalną prędkość. Na obowiązującej "dziewięćdziesiątce" jechał 141 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał 2500 zł mandatu oraz 15 punktów karnych.

  Rekordzistą natomiast okazał się 30 - latek, który rozpędził swój pojazd do 206 km/h. Mieszkaniec powiatu nyskiego za dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

  Nie od dziś wiadomo, że prędkość ma ogromne znaczenie w bezpiecznym dotarciu do celu. To w głównej mierze właśnie ona jest częstą przyczyną zdarzeń drogowych zaistniałych na naszych drogach. Apelujemy o rozwagę i rozsądek bo to od naszej odpowiedzialnej postawy zależy bezpieczeństwo na drodze!  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-19 19:57:43 [89.67.3.*] id:1637312  
  DonPedro69: Napisał postów [9075], status [VIP] Reputacja
  No cóż, skoro się należało, to mandat trzeba przyjąć. Ale kwoty i ilość punktów robią wrażenie - nie powiem. Ja takiej przygody nie miałem, wręcz przeciwnie. W Krapkowicach suszyła mnie Pani policjantka. Skinęła ładnie głową, a ja jej. A potem zawróciłem na rondzie, żeby sobie uciąć miłą pogawędkę. Serdecznie w tym miejscu pozdrawiam tę przemiłą Panią.

  Nick:
  Treść: