• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2179
  • Dodano: 2022-04-18 / 17:00
  • Komentarzy: 0

  Nieudany przemyt w Zakładzie Karnym w Brzegu

  (Fot. ZK Brzeg)

  Nie ustają próby przemytu substancji niedozwolonych na teren jednostek penitencjarnych. Służby są jednak zawsze o krok z przodu.


  Dzięki profesjonalnie realizowanym czynnościom profilaktycznym po raz kolejny udało się uniknąć dostawy środków odurzających do osadzonych.  Osadzeni bieżących zakupów dokonują w więziennych kantynach. Jedyne, co otrzymują od bliskich w formie paczki, to odzież oraz sprzęt RTV. W wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych podczas kontroli paczki ze sprzętem elektronicznym adresowanym do osadzonego ujawniono kartkę papieru, nasączoną środkiem odurzającym, ukrytą w instrukcji obsługi sprzętu.

  Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych. W tym zakresie Służba Więzienna współpracuje również z innymi służbami mundurowymi. Pierwszą linię stanowią tu funkcjonariusze działu ochrony realizujący kontrolę osób przychodzących na widzenia oraz kontrolujący przy pomocy urządzeń technicznych przedmioty dostarczane osadzonym. Aby przeciwdziałać wnikaniu niedozwolonych substancji do więzień wykorzystuje się także psy specjalne oraz nowoczesny sprzęt techniczny.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".