• Dodano: 2022-04-11 / 07:59

Brzeżanie wygrywają z ostatnią drużyną ligi

(Fot. Janusz Pasieczny/Stal Brzeg )

Spotkanie MKS-u Kluczbork zostało odwołane

Krok bliżej do utrzymania. Piłkarze Stali Brzeg na własnym boisku pokonali 2:0 Foto-Higienę Gać i dzięki temu zwycięstwu odskoczyli strefie spadkowej na sześć punktów.

Faworytem oczywiście byli gospodarze, gdyż ich rywale to czerwona latarnia ligi, mająca jedynie matematyczne szanse na utrzymanie na czwartym poziomie rozgrywkowym. Jednakże, dość zaskakująco, to właśnie goście prowadzili grę. Stal przez całą połowę nie oddała ani jednego celnego strzału, natomiast musieli się bronić, by nie stracić żadnego, gdyż przyjezdni mocno napierali i to się akurat udało. Przebieg gry zmienił się po trzech zmianach, które przeprowadził szkoleniowiec gospodarzy. To przyniosło oczekiwany skutek - w 56 minucie, po asyście rezerwowego Mateusza Dychusa trafił Dominik Bronisławski, a wynik na 2:0 ustalił kilka minut przed końcem Maksymilian Podgórski.

Spotkanie Rekordu Bielsku-Biała z MKS-em Kluczbork zostało przełożone z powodu złego stanu boiska.