• Wyświetleń: 1248
    • Dodano: 2022-04-10 / 07:49

Wisła Płock gromi Gwardię

Opolanie byli bez szans w rywalizacji z drugą siłą polskiego handballu

Niestety bez niespodzianki w Płocku. Szczypiorniści prowadzeni przez Rafała Kuptela wysoko ulegli Wiśle Płock 18:33, spadając na ósmą lokatę w tabeli.

Faworyt był tylko jeden - Opolanie nie wygrali z Wisłą od prawie czterech lat, a w pierwszym spotkaniu tych ekip w Stegu Arenie płocczanie wygrali różnicą siedmiu bramek. W tym spotkaniu ciężko cokolwiek dobrego powiedzieć o grze Opolan. W bramce rywali bardzo dobrze spisywał się młody golkiper - Krystian Witkowski który na koniec miał aż 47% obron! Gwardziści zachowali kontakt z rywalami tylko do rezultatu 3:3 - potem zaczęli rywale odjeżdżać, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:9 na korzyść gospodarzy.

W drugiej części Opolanie zaczęli od dwóch trafień z rzędu, czym dali mały promyczek nadziei na lepszą grę w drugich trzydziestu minutach. Niestety - Wiślanie odpowiedzieli ze dwojoną siłą, a następnie od stanu 22:16 gospodarze zdobyli aż osiem trafień z rzędu, czym ustawili sobie spotkanie już do końca i wygrali ostatecznie 33:18, nie tracąc dystansu do Vive Kielce.

Orlen Wisła Płock - KPR Gwardia Opole 33:18 (16:9)

Orlen Wisła: Witkowski (15/32 obron) - Jurecić (10 trafień), Szita 5, Serdio 3, Mihić 3, Czapliński 3, Kosorotow 3, Fernandez 2, Żytnikow 1, Susnja 1, Daszek 1, Lucin 1, Daćko, Terzić, Mindegia

Gwardia: Ałaj (7/22 obron), Lellek (3/10 obron), Malcher (1/10 obeon) - Mauer (5 trafień) , Klimenko 2, Zarzycki 2, Monczka 2, Jankowski 2, Morawski 2, Milewski 2, Sosna 1, Sołowiew, Stefani, Klimków, Fabianowicz, Scisłowicz