• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1485
  • Dodano: 2022-04-10 / 18:40
  • Komentarzy: 3

  Opole na własnej planszy kultowej gry MONOPOLY

  (Fot. Zdjęcia z premiery "Monopoly Katowice")

  Jeśli ktoś zna i lubi tę strategiczną planszówkę, z pewnością będzie chciał mieć wersję z Opolem w swojej kolekcji. To będzie wspaniały spacer po Opolu zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Zmodyfikowane zostaną również karty szansy czy "Kasa Społeczna". Na kartach do gry znajdziemy ciekawe treści związane z Opolem, życiem jego mieszkańców i historią.


  MONOPOLY, najpopularniejsza gra planszowa na świecie, znana jest każdemu również w Polsce. Grają w nią dzieci, nastolatkowie, dorośli i całe rodziny. Oryginalna gra posiada także swoje dedykowane edycje miejskie. Jesienią 2022 r. będzie można zagrać w MONOPOLY Opole. Kultowa gra pozwoli inwestować w najcenniejsze zasoby miasta i bogacić się, pobierając opłaty od innych graczy. W Opolu każdy będzie miał szansę zostać milionerem!

  Kto nie grał w grę, której symbolem jest noszący melonik pan MONOPOLY? MONOPOLY to najbardziej rozpoznawalna na całym świecie gra planszowa, w której gracze walczą o zdobycie fortuny. W MONOPOLY kupujemy i sprzedajemy najatrakcyjniejsze miejsca, ulice, znane budynki, dworce czy przedsiębiorstwa świadczące usługi dla mieszkańców - jak np. wodociągi, oczyszczalnie czy elektrociepłownie. Sukces osiągamy przeprowadzając trafne, przemyślane transakcje i inwestycje. Gracze poruszają się po planszy za pomocą pionków. Kupują i sprzedają nieruchomości, stawiają domy i hotele na polach, których wcześniej zostali właścicielami. Gracz, który stanie na polu należącym do przeciwnika, uiszcza na jego rzecz opłatę. Zwycięża ten, kto zarobi najwięcej, jednocześnie doprowadzając pozostałych graczy do bankructwa.

  MONOPOLY miało już wiele edycji miejskich - m.in. MONOPOLY Berlin, Paryż, Nowy Jork, Sydney. W Polsce swoje edycje posiadają m.in. Gdańsk, Kraków, Warszawa, Poznań, Toruń czy Katowice gdzie gracze mogą kupić np. słynny Spodek.

  Praca nad edycją miejską MONOPOLY trwa około pół roku. Początek projektu to dobór wartościowych i reprezentatywnych dla miasta partnerów projektu (urzędy, podmioty gospodarcze, instytucje kultury, areny sportowe, uczelnie, itd.). Następnie zespół kreatywny tworzący grę, we współpracy z partnerami, przygotowuje treści merytoryczne, elementy graficzne na planszę oraz pola gry. - Dla nas najważniejsze jest, by gra została doceniona przez samych mieszkańców Opola. Miejska edycja MONOPOLY to miejsca, instytucje, budynki i firmy, które są ważne dla miasta i jego postrzegania. MONOPOLY to zamknięta w planszy kwintesencja tego, co najciekawsze w Opolu. Jego wizytówka. Dla partnerów to również możliwość wpisania się w panoramę atrakcji miasta - tłumaczy Szymon Guz z Winning Moves Polska, producenta i dystrybutora regionalnych edycji MONOPOLY.

  Co znajdzie się w opolskiej edycji gry?

  Gra będzie miała oryginalną, dedykowaną szatę graficzną pudełka oraz planszy. Pola z nazwami ulic czy dworcami, które znamy z klasycznej wersji MONOPOLY, zostaną zamienione na lokalne instytucje, podmioty gospodarcze i atrakcje. To będzie wspaniały spacer po Opolu zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Zmodyfikowane zostaną również karty szansy czy "Kasa Społeczna". Na kartach do gry znajdziemy ciekawe treści związane z Opolem, życiem jego mieszkańców i historią.

  - Dziś jeszcze nie zdradzimy jakie miejsca i atrakcje znajdą się w grze, bo rozmawiamy o tym z partnerami z Opola. Na planszę trafią przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy cenią marketingowy potencjał gry. Jedyny obiekt znany przed oficjalną premierą zostanie wybrany w drodze głosowania mieszkańców Opola, do którego już dziś gorąco zapraszamy - mówi Szymon Guz.

  MONOPOLY Opole trafi do sklepów jesienią 2022 r. Gra będzie dostępna w licznych sklepach online, a także w sklepach stacjonarnych Empik, Smyk czy Auchan oraz lokalnych księgarniach i sklepach z pamiątkami. Wcześniej na terenie Opola odbędzie się oficjalna premiera MONOPOLY Opole z udziałem partnerów i pana MONOPOLY. Wydarzenie będzie otwarte dla mieszkańców.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-10 19:33:24 [77.112.67.*] id:1636642  
  Dragos1989: Napisał postów [212], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  na jedej z kart na polu szansa, powinno byc - Wisnia spotyka na swoje drodze, Kowalskiego i Jakiego razem rozkradaja gmine dobrzen wielki, otrzymujesz od banku 1000

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-04-11 08:19:46 [80.253.213.*] id:1636667  
  SekO: Napisał postów [703], status [rozpisany/na] Reputacja
  Raczej podczas wejścia na i możliwości wykupienia pola Elektrownia Opole, powinna być Uwaga: agresywni mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego xD
  2022-04-11 07:42:32 [91.236.172.*] id:1636663  
  Maksymilian077: Napisał postów [116], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Jedno z pól będzie dla Wójcika :D

  Nick:
  Treść: