Blisko 2 tys. pacjentów przyjęto przez 15 miesięcy funkcjonowania szpitala tymczasowego, działającego pod patronatem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Wojewoda podkreślał, że szpital w Opolu pełnił również zaplecze medyczne dla chorych z pozostałych województw, jak np. ze Śląska czy Małopolskiego. Łącznie 300 pacjentów.
- Szczególnym wyzwaniem było utrzymanie sprawnej infrastruktury do podawania tlenu. Była ona największą taką instalacją na Opolszczyźnie - podkreśla Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
Ten szpital dysponował największą w województwie opolskim instalacją gazów medycznych, czyli instalacją tlenową. Zużytych zostało tu 530 ton tlenu dla pacjentów tego szpitala - mówi wojewoda.
Nie zabrakło również podziękowań osobom zaangażowanym w adaptację budynku na potrzeby leczenia chorych na Covid19 - Dziękuję mojemu poprzednikowi wojewodzie Adrianowi Czubakowi za zaangażowanie w sprawę - dodaje Sławomir Kłosowski.
- W szpitalu tymczasowym dominowały osoby starsze, po 60 r. życia, które trafiły do szpitali z powodu schorzeń neurologicznych, kardiologicznych, internistycznych, chirurgicznych czy ortopedycznych, a po przeprowadzeniu testu na SARS-CoV2 okazywało się, że są dodatkowo zakażone i zostały przekierowane do nas. Osoby młode, bez innych chorób, trafiały do szpitala znaczenie rzadziej, w odróżnieniu od poprzedniej fali, wywołanej wariantem Delta - wyjaśnia dr Piskozub.
W szczytach kolejnych fal zakażeń w szpitalu, dysponującym 150 łóżkami, jednocześnie leczonych było ponad 140 osób (czwarta fala) i niemal 100 (trzecia fala).
ombre: Napisał postów [20612], status [VIP]
Ilu wypuszczono żywych?