• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1352
  • Dodano: 2022-04-04 / 14:55
  • Komentarzy: 1

  KPP Brzeg: Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego potrącenia

  (Fot. KPP Brzeg)

  Policjanci z Brzegu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę wieczorem na obwodnicy Brzegu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, natomiast pieszym przypominamy o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym.

  2 kwietnia około godziny 20.10 na drodze krajowej 94 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący mercedesem potrącił przechodzącego w miejscu niedozwolonym mężczyznę. Niestety 51-latek zginął na miejscu. Do późnych godzin nocnych, na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. Naszym zadaniem teraz jest ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego wypadku.

  Ponadto od piątku na drogach w naszym powiecie odnotowaliśmy aż 5 kolizji. Do jednej z nich doszło w piątek popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 401. Wówczas 41-latek kierujący audi nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z kierowcą mercedesa. W wyniku zderzenia mercedes wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dodatkowo odpowiedzialny za zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania wobec czego został skierowany na niego wniosek do sądu o ukaranie.

  Również w ten weekend policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w sobotę, kilka minut przed godziną 22:00. Wówczas funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta zgłaszający ujął kierowcę skody. Z jego relacji wynikało, że podejrzewany może być nietrzeźwy. Na miejsce pojechali policjanci, którzy przebadali 26-latka na zawartość alkoholu. Kierujący skodą w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Drugi z kierowców został zatrzymany dzisiaj nad ranem przez policjantów z Lewina Brzeskiego. 20-letni kierowca renault w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

  Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego użytkownika. Bez względu na to czy jesteśmy kierowcami samochodów, jednośladów czy pieszymi na każdym spoczywa obowiązek stosowania się do przepisów i zachowania szczególnej ostrożności. Apelujemy do pieszych apelujemy o szczególna ostrożność. Wychodząc po zmroku pamiętajmy o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Dzięki, opaskom, kamizelkom czy latarkom dajemy kierowcy możliwość dostrzeżenia nas w miejscu gdzie widoczność jest ograniczona, w szczególności poza terenem zabudowanym.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-04 16:18:55 [91.212.223.*] id:1636145  
  The Naturator: Napisał postów [2128], status [Szycha] Reputacja
  Wiosna się zbliża to od razu taki wysyp weekendowych imprezowiczów?

  Nick:
  Treść: