• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 786
  • Dodano: 2022-03-28 / 19:19
  • Komentarzy: 0

  Zostań Dawcą Szpiku!

  To już 13 edycja Fundacji DKMS na opolskich uczelniach

  I Ty możesz uratować komuś życie! W dniach 4-10 kwietnia, na trzech opolskich uczelniach - Politechnice Opolskiej, Uniwersytecie Opolskim i Wyższej Szkole Bankowej, będzie można zarejestrować, jako potencjalny dawca szpiku.

  - Helpers' Generation to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013 roku przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelniach. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworem krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji - mówi jedna z liderek projektu, Aleksandra Anczyk.

  Nie po raz pierwszy już jest organizowana taka akcja, gdyż to będzie już trzynasta edycja tej inicjatywy, natomiast tym razem, zaangażowały się w Nią trzy największe uczelnie w Opolu.

  - To właśnie w budynkach dydaktycznych tych uczelni będzie przeprowadzona akcja w godzinach od 10 do 18. Wszelkie pytania będą udzielane na miejscu, a także można dzwonić telefonicznie do czterech liderów. Stworzone zostało również stworzone wydarzenie na Facebooku oraz plakat promujący całą akcję. - dodaje liderka projektu.

  My również zachęcamy do wzięcia udziału, bo i Ty możesz komuś uratować życie! Więcej informacji na wydarzeniu Uniwersytetu Opolskiego oraz plakacie promującym całą akcję.

  Link do wydarzenia: https://facebook.com/events/s/zostan-dawca-szpikuna-uniwersy/697754494914497/
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".