• Dodano: 2022-03-27 / 18:19

Derby Opolszczyzny w 3 lidze

(Fot. Piotr Mazurczak/MKS Kluczbork)

O wyniku spotkania zadecydowało jedno trafienie

Derby dla Brzeżan! W 21 kolejce, Stal Brzeg podejmowała na własnym boisku MKS Kluczbork. Obie ekipy w tym sezonie grają poniżej oczekiwań, gdyż gospodarze znajdują się w dolnej połowie tabeli, natomiast goście, którzy dzięki zwycięstwu nad Stalą mogli by przeskoczyć rywali, walczą mocno o utrzymanie w 3 lidze.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów MKS doznał bolesnej porażki na własnym boisku, gdyż przegrali z Brzeżanami 0:3 i liczyli na odwet w rewanżu. Niestety dla zawodników z Kluczborka, w pierwszej połowie Stal całkowicie przejęła inicjatywę. Raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Jakuba Grzesiaka, lecz ten bardzo dobrze interweniował, trzymając jeszcze przy życiu swoją ekipę, gdyż ostatecznie do przerwy było bezbramkowo.

Spotkanie rozkręciło się w drugiej połowie i zaczęło się od mocnego uderzenia. Po małym oblężeniu bramki MKS-u, delikatną wrzutkę ze skraju pola karnego na głowę dostał Damian Celuch, który uderzył kontrująco i wtedy Grzesiak już nie miał nic do powiedzenia, a Stal objęła prowadzenie. Po tej akcji Brzeżanie dali się zepchnąć do defensywy, a przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania. Mieli ku temu okazję, tym bardziej że młody golkiper Stali, Miłosz Jaskuła, miał wyraźne problemy z utrzymywaniem piłki w rękach po strzałach zawodników MKS-u. Ostatecznie jednak, Stal Brzeg dowiozła wynik do końca i odskoczyła na pięć punktów w tabeli.