• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3209
  • Dodano: 2022-03-23 / 13:16
  • Komentarzy: 1

  Kierowco - noga z gazu!

  Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości. Przykładem tego jest zachowanie 24-letniego mężczyzny, który kierował chevroletem na trasie Strzelce Opolskie - Opole z prędkością 173 km/h. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w kwocie 2500 zł oraz 10 punktami karnymi. Z podobnymi konsekwencjami spotkał się 55-letni kierowca audi oraz 22-letni motocyklista.

  Wiosenna aura sprawia, że ruch na drodze jest coraz bardziej wzmożony. Oprócz osobówek coraz częściej możemy zauważyć na drodze motocyklistów oraz kierujących rowerem, a także spacerujących pieszych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to dbanie nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, narażając innych na poważne konsekwencje.

  Tylko w niedzielę, 20 marca, funkcjonariusze ruchu drogowego w ciągu niespełna godziny ujawnili na trasie Strzelce Opolskie - Opole, poza obszarem zabudowanym, kilku kierowców, którzy rażąco przekroczyli ograniczenie prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni mężczyzna, który na obowiązującej "dziewięćdziesiątce" jechał z prędkością 173 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł, nałożono na niego również 10 punktów karnych.

  Na tej samej trasie do ograniczenia prędkości nie zastosował się również 55-latek, który kierował audi z prędkością 155 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2000 zł oraz 10 punktów karnych. Niewiele mniej na liczniku miał 22-letni kierowca motocykla, który podróżował hondą z prędkością 146 km/h. Funkcjonariusze ukarali motocyklistę mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

  Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów prawa został również ukarany 62-letni kierowca volkswagena, którzy przekroczył dopuszczalną prędkość o 42 km/h oraz 27-kierowca mercedesa, który jechał za szybko o 47 km/h. Strzelecka drogówka ukarała obu kierowców mandatem w kwocie 1000 zł oraz 8 punktów karnych.

  Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowco, Twoja brawura może kosztować zdrowie lub życie innego uczestnika ruchu. Ściągnij nogę z gazu!

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-23 14:37:34 [80.253.213.*] id:1635479  
  SekO: Napisał postów [816], status [stały bywalec] Reputacja
  Fajnie, że w końcu wzięli się za motocyklistów. Ścigacze są jeszcze bardziej bezkarni niż kierowcy.

  Nick:
  Treść: