• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1084
  • Dodano: 2022-03-23 / 07:26
  • Komentarzy: 0

  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna inwestuje w województwie opolskim

  (Fot. Dżacheć)

  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna kupiła pod potrzeby inwestorów 100 ha gruntów na obrzeżach Opola. W sumie w województwie opolskim inwestycje sięgną 150 milionów złotych.


  Jedna z największych stref ekonomicznych w kraju inwestuje w województwie opolskim. Na początek wartościowe grunty za 100 milionów złotych, a później dwie hale - jedna w Nysie, druga w Brzegu.

  - Chcę podkreślić dobrą współpracę między nami, a strona rządową. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na inwestora zastępczego co jest wstępem do powstania dwóch hal - w Brzegu i Nysie. Przykład hali w Wałbrzychu pokazuje że nie ma problemów z najemcami, jestem przekonany że podobnie będzie w Brzegu i w Nysie. Doskonale zdajemy sobie sprawę w jak trudnej sytuacji geopolitycznej znaleźliśmy się przez bestialski napad Putina - mówi Piotr Wojtyczka prezes WSSE "Invest Park" i wymienia filary wsparcia dla Ukrainy.


  Przygotowano 5 filarów konkretnego wsparcia:

  1. 300 tys. Złotych na wsparcie Ukrainy
  2.Wsparcie lokalowe na potrzeby uchodźców - ośrodek w Pobierowie
  3.Wsparcie rzeczowe czyli leki medykamenty które zawieziono na granicę
  4.Wsparcie indywidualne, aktywizacja zawodowa
  5.Wsparcie biznesowe, przenoszenie biznesów do Polski.

  Udało się wykonać duży krok w kierunku inwestycji we Wrzoskach. - Zostaliśmy właścicielem 100 hektarowej działki, za 100 mln zł - dodaje. Teren został kupiony od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa za sto milionów złotych.

  W konferencji wziął udział - zdalnie - minister Marcin Ociepa. - Cieszę się, że możemy kontynuować owocną współpracę. Kiedyś obiecałem że WSSE zmieni swój balans inwestycyjny i nie będzie zapominać o Opolszczyźnie. Dziękuję za przywrócenie biura strefy do Opola i za hale, które również obiecywałem. Nad projektem pracujemy już wiele miesięcy - mówi minister Marcin Ociepa.

  - Potrzebujemy nowych miejsc pracy zaawansowanych technologicznie, by województwo opolskie pozostawało konkurencyjne. Mamy dziś przykład, że jesteśmy dostrzegani przez kapitał krajowy i zagraniczny - słyszymy.

  - Dziękuję za zaangażowanie. Biuro działa i przynosi efekty. Dziś możemy mówić o dwóch spektakularnych inwestycjach na Opolszczyźnie. 100 hektarów to potężny teren inwestycyjny. Dwie hale to świetne rozwiązanie o wielkich możliwościach dla przedsiębiorców. Nowoczesna, funkcjonalna przestrzeń z możliwością rozbudowy to to, czego szukają przedsiębiorcy na prowadzenie swojej działalności. Mam nadzieję że budowa rozpocznie się niedługo - zaznacza wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski.

  - Cieszę się że KOWR ma wkład w powstawanie nowych inwestycji i miejsc pracy na Opolszczyźnie. Wkładem KOWR jest przygotowanie i wprowadzenie do sprzedaży terenu w Opolu-Wrzoskach. Na naszym terenie mamy jeszcze wiele terenów inwestycyjnych i mam nadzieję, że wykorzystamy je pod nowe inwestycje. Liczę na dalszą współpracę - podkreśla Waldemar Haneczko, dyrektor terenowego KOWR w Opolu.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".