• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6996
  • Dodano: 2022-03-21 / 12:19
  • Komentarzy: 2

  Motocykliści już pożegnali zimę i oficjalnie otworzyli sezon

  Około dwustu miłośników jazdy jednośladem spotkało się tradycyjnie na "koniec zimy" w Opolu by rozpocząć nowy sezon. Opolanie na pewno mieli okazje usłyszeć ryk dziesiątek maszyn podczas pierwszej słonecznej niedzieli.


  Miłośnicy jednośladów już tradycyjnie co roku mają swój sposób, by przegonić zimę i powitać wiosnę. Najważniejsze to zrobić to...wspólnie! W niedzielę 20 marca w przeddzień kalendarzowej wiosny z opolskiego Rynku wyjechało około 200 motocyklistów. Tłumnym spotkaniem pod Ratuszem zainaugurowali sezon motocyklowy jednocześnie "przeganiając" zimę.

  - Kiedy entuzjaści jednośladów wyciągają swoje maszyny z garażu, to jedna z oznak wiosny. Dziś można realnie poczuć, że wiosna zagości u nas na dobre. Podobnie jak dla innych przebiśniegi, jaskółki czy bociany, dla nas odświeżony motocykl jest oznaką nadchodzących, ciepłych dni - słyszymy.

  Jak się okazuje, niektórzy rozpoczynają swoją przygodę na dwóch "szybkich" kółkach dopiero, kiedy zakończą już karierę zawodową. - Zima to czas na przegląd i konserwację motocykla, jakieś drobne modyfikacje i poprawki. Jestem już emerytem, ale swój sezon rozpoczynam dziś po raz pierwszy ponieważ kilka miesięcy temu kupiłem swój pierwszy motor - mówi pan Andrzej.

  Następnie zmotoryzowani wyjechali tłumnie na ulice Opola, by głośnym warkotem silników zaznaczyć, że sezon został oficjalnie otwarty. W imprezie wzięło dziś udział ponad 200 motocyklistów, którzy przyjechali na przeróżnych maszynach. Podczas wspólnego przejazdu udali się na kolejne miejsce zbiórki, którym jest już tradycyjnie parking przy zajeździe przy ulicy Kowalczyków w Opolu.

  Zdjęcie (1/81)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-21 15:50:16 [5.173.105.*] id:1635362  
  JanuszB: Napisał postów [240], status [maniak] Reputacja
  No to teraz oczy wkoło głowy Bo przecież motocykle są wszędzie. Mam nadzieję że wzajemny szacunek na drodze i brak brawury poskutkuje brakiem informacji o tragedii z udziałem motocyklistów

  Nick:
  Treść:
  2022-03-21 15:04:41 [31.0.47.*] id:1635356  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Ale te gazowanie wehikułami pozbawionymi tłumików to mogli sobie niektórzy podarować.

  Nick:
  Treść: