• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 2519
  • Dodano: 2022-03-21 / 15:50
  • Komentarzy: 4

  Doradca ministra Czarnka grozi sznurem "zdrajcom Polski"

  (Fot. screen/Twitter)

  Osoby związane z PiS chcą wieszać zdrajców Polski. Doradca ministra edukacji Przemysława Czarnka posunął się nawet dalej: podał nazwiska.

  Tego rodzaju wpisy w internecie to nawiązanie (a autorzy postów tego nie ukrywają) do sprawy Emila Czeczko, który zdezerterował z polskiego wojska. Pod koniec ubiegłego roku został wysłany na polsko-białoruską granicę. Była to misja zabezpieczająca tę część granicy przed tłumami uchodźców m.in. z Syrii, których do Polski wpychał reżim Aleksandra Łukaszenki.

  W grudniu Czeczko uciekł na Białoruś. I od razu stał się gwiazdą tamtejszych mediów. Udzielał wywiadów, w których opowiadał kłamstwa - jak te, że Straż Graniczna kazała strzelać do "Arabów". I podawał konkretną liczbę uchodźców zabitych przez polskich żołnierzy. Z każdym wywiadem ta liczba była coraz wyższa.

  W czwartek 17 marca białoruskie służby podały, że Czeczko został znaleziony martwy w domu w Mińsku. Powiesił się, ale śledczy nie wykluczają żadnej wersji wydarzeń - także zabójstwa.

  I to właśnie tego dotyczy internetowy wpis Marka Kuny. To pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, a także doradca ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka (PiS). Kuna na Twitterze umieścił grafikę. Widać na niej stryczek i napis: "Pamiętaj jak skończył Emil Czeczko". Dodał jeszcze opis: "Przesłanie do wszystkich zdrajców Polski tusków, lisów, giertychów, budków, lasków, kohutów itp. (pisownia oryginalna)". Nie trzeba wyjaśniać, że wskazał lidera PO Donalda Tuska, dziennikarza Tomasza Lisa czy prawnika krytycznego wobec władzy PiS i byłego polityka Romana Giertycha.

  Wpis Kuny wywołał burzę w internecie. Zareagował m.in. poseł PO Jan Grabiec. "Właśnie tacy ludzie powinni zniknąć z życia publicznego w ramach deputinizacji. Nawet jeśli pełnią funkcje doradców ministrów rządu PiS" - napisał w swoim komentarzu na Twitterze.

  Ale sprawa ma ciąg dalszy, bo z kolei słowa Grabca skomentowała Marzena Paczuska. To także związana z PiS była członkini zarządu Telewizji Polskiej. "Nie zgadza się pan z zasadą, że zdrajcy powinni być karani stryczkiem?" - zapytała.

  Właśnie tacy ludzie powinni zniknąć z życia publicznego w ramach deputinizacji. Nawet jeśli pełnią funkcje doradców ministrów rządu PiS.
  Na krytykę już zareagował sam Kuna, którego wpisu już nie ma w sieci (teoretycznie). "Z prywatnego konta usunąłem wpis, w którym na przykładzie wskazałem, co robią obce służby z zrekrutowanymi i wykorzystanymi agentami. Tyle! Reszta to nadinterpretacja i manipulacja. Urażonych przepraszam" - podał.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-21 16:42:11 [5.184.222.*] id:1635363  
  liberty: Napisał postów [5077], status [Szycha] Reputacja
  Niech debile zaczną od siebie bo zdradzili Polskę podpisujac sojusz z ukraina ...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-03-22 09:06:00 [31.0.32.*] id:1635382  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Wolałabyś sojusz z putinem?
  2022-03-22 09:05:16 [31.0.32.*] id:1635381  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  To jest ten język miłości przedstawicieli obecnej władzy. Ich miłośnicy będą to tłumaczyć jak pani paczuska. Widzą zdrajców w opozycji a nie widzą problemu w relacjach naszej władzy ze skrajną prawicą w Europie która jeszcze niedawno ciepło wypowiadała się o putinie a teraz w najlepszym przypadku milczy.

  Nick:
  Treść:
  2022-03-21 18:05:29 [83.30.22.*] id:1635364  
  dzony: Napisał postów [6468], status [VIP] Reputacja
  wszystko tania propaganda a Czarnek to dla mnie tania gnida rządu i powinien sadzić co najwyżej drzewka o ile potrafi!!!

  Nick:
  Treść: