• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1375
  • Dodano: 2022-06-16 / 15:30
  • Komentarzy: 0

  Ogromna strata Anity Włodarczyk. Przez kontuzję nie wystartuje w mistrzostwach

  screen Facebook Anita Włodarczyk

  Poświęciła swoje marzenia, żeby schwytać niedoszłego złodzieja. Lekkoatletka przeszła operację i pożegnała się z udziałem w najważniejszych sportowych imprezach.


  Trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem Anita Włodarczyk potwierdziła w "Faktach po faktach" na antenie TVN24, że nie weźmie udziału w tegorocznych mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Wszystko przez kontuzję, której nabawiła się w pogoni za złodziejem.

  "Kochani, cudzoziemiec włamał mi się do auta. W pojedynkę pojmałam złodzieja i oddałam w ręce policji. Niestety okupiłam to urazem mięśnia. Kontuzja zdiagnozowana. Operacja w poniedziałek" - pisała w piątek 10 czerwca na Facebooku.

  Operacja wykluczyła ją z mistrzostw

  W poniedziałek 13 czerwca lekkoatletka poddała się skomplikowanemu zabiegowi. Teraz czeka ją długotrwała rehabilitacja i powolny proces powracania do sprawności. Do stanu swojego zdrowia i planów na najbliższy czas odniosła się w programie TVN:

  - Nie wystartuję na tegorocznych mistrzostwach świata, które miały odbyć się za pięć tygodni w Eugene, później w połowie sierpnia mistrzostwa Europy. To były dla mnie dwie docelowe imprezy. W tym sezonie na pewno już nie wystartuję - wyjaśniła. Dodała też, że zszyto jej mięsień, który teraz musi się zrosnąć.

  - Mój cel na horyzoncie to Paryż 2024, gdzie odbędzie się olimpiada, i motywacja, żeby tę rehabilitację naprawdę super przejść - mówiła, podkreślając, że jest pełna wiary i nadziei.

  Podziękowała fanom za wsparcie

  W mediach społecznościowych zwróciła się również bezpośrednio do swoich fanów, obiecując walkę o jak najszybszy powrót do formy:

  "Czasem los ma inne plany . Mój sezon lekkoatletyczny dobiegł końca. Kiedy biegłam sprintem za złodziejem, totalnie zerwałam mięsień dwugłowy uda. Adrenalina była taka, że nawet tego nie poczułam. Wczoraj przeszłam udaną operację pod okiem dr. Roberta Śmigielskiego, który podczas mojej kariery sportowej już po raz piąty mnie operował. (...) Obecnie noga przez kilka tygodni w gipsie. Dziękuje Wam za wszystkie wiadomości, telefony, za wsparcie jakie od Was otrzymuję. Cieszę się, że jesteście ze mną również poza stadionem lekkoatletycznym. Zrobię wszystko, aby wrócić w przyszłym roku do koła i jeszcze sprawić Wam wiele radości, wzruszeń" - napisała na Facebooku.

  News4Media / fot. iStock / screen Facebook Anita Włodarczyk
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".