• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 965
    • Dodano: 2022-03-18 / 07:44
    • Komentarzy: 0

    16 instytucji podpisało list intencyjny. Będą razem działać dla edukacji najmłodszych

    (Fot. Dżacheć)

    W sali Senatu Uniwersytetu Opolskiego odbyło się podpisanie listu intencyjnego. Spotkanie to rozpoczyna współpracę sygnatariuszy listu w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające i adresowany jest do młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie ma także na celu przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom wśród dzieci i młodzieży, takim jak cyberprzestępczość, przemoc czy też agresja. Swoim zasięgiem obejmie ponad 10 000 uczniów naszego województwa.


    17 marca na Uniwersytecie Opolskim, szesnaście instytucji publicznych podpisało list intencyjny, który zacieśnia współpracę tych instytucji dla edukacji. Uroczyste podpisanie listu, odbyło się w sali senatu Uniwersytetu Opolskiego.

    W preambule listu napisano:

    "Sygnatariusze Listu postanawiają zainicjować działania zmierzające do współpracy w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kluczowe kompetencje społeczne. Niniejsza inicjatywa adresowana jest do młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i obejmie swoim zasięgiem ponad 10 000 uczniów. Głównym jej celem jest wyrównanie dysproporcji edukacyjnych i rozwijanie kluczowych kompetencji wśród uczniów z terenu województwa opolskiego, poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia prowadzone przez uznanych ekspertów i praktyków w danej dziedzinie życia społecznego oraz gospodarczego. Udział w zajęciach proponowanych w ramach przedmiotowej inicjatywy, będzie służył rozwojowi osobistego potencjału edukacyjnego uczestników, co jest szczególnie ważne dla uczniów, którzy z powodu trudności edukacyjnych wynikających z ograniczeń związanych z COVID - 19 oraz okoliczności osobistych, społecznych, kulturowych bądź ekonomicznych, są narażeni na ryzyko przedwczesnego wykluczenia z systemu edukacji. Proponowana oferta edukacyjno-wychowawcza będzie aktywizować uczniów do współuczestnictwa w różnych formach kształcenia, zaś program oferowanych zajęć służyć będzie kształtowaniu nawyków dobrego i odpowiedzialnego spędzania czasu wolnego oraz przeciwdziałaniu niepożądanym zjawiskom wśród dzieci i młodzieży, takim jak cyberprzestępczość, przemoc czy też agresja."

    List podpisali:

    Komenda Wojewódzka Policji w Opolu,

    Krajowa Administracja Skarbowa,

    Izba Administracji Skarbowej w Opolu,

    Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu,

    Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Opolu,

    Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Opolu,

    Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Opolu,

    Archiwum Państwowe w Opolu,

    Opolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy,

    Urząd Statystyczny w Opolu,

    Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego,

    Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego,

    Muzeum Śląska Opolskiego,

    Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach,

    Oddział Opolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

    Instytut Śląski

    reklama

    Więcej zdjęć

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".