• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1070
  • Dodano: 2022-03-09 / 15:25
  • Komentarzy: 1

  Przekroczyli dozwoloną prędkość. Namierzyli ich policjanci z grupy SPEED

  (Fot. KPP Olesno)

  O tym, że pośpiech jest złym doradcą, a do tego nie popłaca wiadomo nie od dziś. W minioną niedzielę, przekonało się o tym aż trzech kierowców, po tym jak policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali ich jazdę z nadmierną prędkością. Za przekroczenie dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h stracili na najbliższe trzy miesiące prawa jazdy i otrzymali po 1 500 złotych mandatu oraz po 10 punktów karnych.

  Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych i nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości - zwłaszcza w obszarze zabudowanym.

  W niedzielne przedpołudnie (6 marca) policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali aż trzy przypadki przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h, które skutkowały zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami.

  Około godz. 7.30 w Kocurach na na drodze wojewódzkiej nr 901, kierujący toyotą rav 38-latek, na obowiązującej "pięćdziesiątce" gnał z prędkością 106 km/h. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego stracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w kwocie 1 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

  Pół godziny później na tej samej drodze w miejscowości Malichów, policjanci zarejestrowali brawurową jazdę kierowcy audi, który przekroczył obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość o 56 km/h. 51-latek z powiatu żorskiego również stracił prawo jazdy, otrzymał mandat 1 500 oraz 10 punktów karnych.

  Około godz. 11.40 na krajowej "czterdziestce szóstce" w miejscowości Turza, w oko policyjnej kamery wpadł volkswagen passat. Kierujący nim 39-latek z powiatu opolskiego pędził przez wieś z prędkością 103 km/h, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące , 1 500 złotowym mandatem oraz nałożeniem 10 punktów karnych.

  Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-03-10 09:30:12 [46.205.208.*] id:1634613  
  neon: Napisał postów [2425], status [Szycha] Reputacja
  Cwaniactwo tzw.SPEED polega na tym że czasie jazdy ustawiają się za upatrzoną ofiarą i jadą na tzw.ogonie zachęcając do szybszej jazdy.Heh!

  Nick:
  Treść: