• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 950
  • Dodano: 2022-03-06 / 11:38
  • Komentarzy: 0

  Derby akademików na korzyść Weegree

  (Fot. Dżacheć)

  W Krakowie wygrali z miejscowym AGH różnicą 7 punktów

  Walka Weegree AZS-u Politechnika Opolska o podium trwa! By utrzymać dystans do czołówki, trzeba po prostu wygrywać takie spotkania, jak to z AZS-em AGH Kraków i ta sztuka udała się podopiecznym Kamila Sadowskiego.

  O zwycięstwo nie było jednak łatwo - szczególnie na początku, gdzie Krakowianie rzucili aż 10 punktów z rzędu i właściwie przez całą pierwszą kwartę starali się odrobić straty. Ostatecznie wynik zatrzymał się po otwierających 10 minutach na 22:13, co odzwierciedlało grę obu zespołów. Druga kwarta to już odmieniony zespół z Opola. Już na początku zdobyli aż osiem oczek z rzędu, czym mocno zbliżyli się do rywali, by ostatecznie tuż przed przerwą, dwoma celnymi rzutami osobistymi wyszli na prowadzenie.

  Po zmianie stron, Opolanie zagrali bardzo skutecznie w defensywie, nie pozwalając na wiele w ofensywie gospodarzom, co widać było po znikomej liczbie punktów zdobytych przez AGH, dzięki czemu przed finałową kwartą Weegree prowadziło 54:43. Tym razem, w ostatnich 10 minutach to Krakowianie rzucili się do ataku i byli blisko uzyskania swojego celu, gdyż dwukrotnie zbliżyli się do Opolan na odległość trzech oczek, lecz przyjezdni się obronili i utrzymali zwycięstwo do końcowej syrenie.

  AZS AGH Kraków - Weegree AZS Politechnika Opolska 65:72 (22:13, 13:23, 8:18, 22:18)

  AZS AGH: Fraś 15, Pawlak 10, Rojek 10, Zmarlak 10, Leszczyński 8, Majka 6, Lis 3, Wydra 3, Dyrda 0.

  Weegree AZS Politechnika: Rutkowski 23, Kaczmarzyk 21, Kiwilsza 10, Kapuściński 7, Skiba 6, Krefft 3, Wilk 2, Kobel 0, Piszczatowski 0.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".