• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 892
  • Dodano: 2022-03-06 / 11:38
  • Komentarzy: 0

  Derby akademików na korzyść Weegree

  (Fot. Dżacheć)

  W Krakowie wygrali z miejscowym AGH różnicą 7 punktów

  Walka Weegree AZS-u Politechnika Opolska o podium trwa! By utrzymać dystans do czołówki, trzeba po prostu wygrywać takie spotkania, jak to z AZS-em AGH Kraków i ta sztuka udała się podopiecznym Kamila Sadowskiego.

  O zwycięstwo nie było jednak łatwo - szczególnie na początku, gdzie Krakowianie rzucili aż 10 punktów z rzędu i właściwie przez całą pierwszą kwartę starali się odrobić straty. Ostatecznie wynik zatrzymał się po otwierających 10 minutach na 22:13, co odzwierciedlało grę obu zespołów. Druga kwarta to już odmieniony zespół z Opola. Już na początku zdobyli aż osiem oczek z rzędu, czym mocno zbliżyli się do rywali, by ostatecznie tuż przed przerwą, dwoma celnymi rzutami osobistymi wyszli na prowadzenie.

  Po zmianie stron, Opolanie zagrali bardzo skutecznie w defensywie, nie pozwalając na wiele w ofensywie gospodarzom, co widać było po znikomej liczbie punktów zdobytych przez AGH, dzięki czemu przed finałową kwartą Weegree prowadziło 54:43. Tym razem, w ostatnich 10 minutach to Krakowianie rzucili się do ataku i byli blisko uzyskania swojego celu, gdyż dwukrotnie zbliżyli się do Opolan na odległość trzech oczek, lecz przyjezdni się obronili i utrzymali zwycięstwo do końcowej syrenie.

  AZS AGH Kraków - Weegree AZS Politechnika Opolska 65:72 (22:13, 13:23, 8:18, 22:18)

  AZS AGH: Fraś 15, Pawlak 10, Rojek 10, Zmarlak 10, Leszczyński 8, Majka 6, Lis 3, Wydra 3, Dyrda 0.

  Weegree AZS Politechnika: Rutkowski 23, Kaczmarzyk 21, Kiwilsza 10, Kapuściński 7, Skiba 6, Krefft 3, Wilk 2, Kobel 0, Piszczatowski 0.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".