• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5064
  • Dodano: 2022-02-27 / 16:39
  • Komentarzy: 0

  Czwarty etap maratonu na raty wiódł przez lasy w Masowie

  Za nami czwarty etap imprezy biegowej, w której celem biegaczy jest królewski dystans, czyli maraton. Żeby było łatwiej - pokonują go w 6 częściach, w różnych miejscach powiatu, co tydzień.


  W tej imprezie biegowej liczy się systematyczność. Trzeba sumiennie co tydzień przebiegać kolejne etapy, które na koniec zostaną uhonorowane medalem. Za nami czwarty etap drugiej edycji wydarzenia pn. "Naraton". Opolski Zimowy Maraton Na Raty to impreza składająca się z sześciu etapów, które zsumują się w królewski dystans. - Bieg jest wymyślony jako pełny maraton, 42 kilometry 195 metrów, ale podzielony na 6 odcinków po 7 kilometrów - wyjaśnia Sławomir Smoliński, organizator i pomysłodawca imprezy.

  W niedzielę 27 lutego biegowe trasy Naratonu wiodły przez lasy w gminie Łubniany. Pogoda w niedzielę dopisywała, pojawiło się nawet słońce, a na trasie pojawiło się ponad 100 uczestników czwartego już etapu biegu.

  Przed biegaczami ostatnie dwa etapy. Podczas ostatniego biegu w Suchym Borze odbiorą pamiątkowe medale.

  Poniżej harmonogram biegów:

  5) - etap V 7 km 06.03.2022 r. niedziela Zawada - trasa Turawskiej Siódemki
  6) - etap VI 7,195 km 13.03.2022 r. niedziela Suchy Bór - start z boiska WKS Suchy Bór

  Chętni na bieg mogą również zapisać się na pojedynczy odcinek i pokonać go z "maratończykami". Zapisy prowadzi strona zmierzymyczas.pl.

  Zdjęcie (1/71)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".