• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1290
  • Dodano: 2022-02-19 / 13:58
  • Komentarzy: 2

  Alina Pash wycofała się z Eurowizji. A kto z Polaków pojedzie do Turynu?

  Już w sobotę 19 lutego dowiemy się, który z polskich wokalistów będzie nas reprezentował w maju na największym europejskim konkursie piosenki. Tymczasem jedna z pretendentek do tytułu najlepszej właśnie zrezygnowała z udziału w imprezie. Jaki był powód?

  W sobotę 19 lutego odbędą się w Polsce krajowe eliminacje, które pozwolą wyłonić zespół, wokalistkę lub wokalistę, który w maju pojawi się na scenie w Turynie, żeby walczyć o tytuł najlepszego z europejskimi artystami. Koncert "Tu bije serce Europy" będzie transmitowany o godzinie 20 w TVP.

  Oto lista wokalistek i wokalistów, którzy powalczą o bilet wstępu na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji:

  - Karolina Stanisławczyk "Move",
  - Emila Dębska "All I Need",
  - Krystian Ochman "River",
  - Lidia Kopania "Why Does It Hurt",
  - Kuba Szmajkowski "Love Sick",
  - Karolina Lizer "Czysta woda",
  - Siostry Szlachta "Drogowskazy",
  - Ania Byrcyn "Dokąd?".

  Skandal?

  Kiedy Polacy przymierzają się do pierwszego starcia przed najważniejszym wokalnym konkursem w Europie, na koncie instagramowym Aliny Pash, kandydatki Ukrainy w konkursie Eurowizja 2022, pojawił się wpis, który wywrócił jego porządek do góry nogami. Artystka oznajmiła swoim fanom, że wycofuje się z reprezentowania swojego kraju we Włoszech. Dlaczego?

  Okazuje się, że organizatorzy przedsięwzięcia wymagają, aby jego uczestnicy oświadczyli, że od marca 2014 roku nie przebywali na terenach rosyjskich i zajętych przez ten kraj terenach ukraińskich. Okazało się, że Pash była na Krymie, a wcześniej odwiedziła Rosję. Zarzucono jej również fałszowanie dokumentów. Po tej informacji usłyszała od rzecznika konkursu, że jest "oszustką" oraz że została zdyskwalifikowana z udziału w Eurowizji.

  Alina Pash odniosła się do tego na swoim instagramie:

  "Jestem obywatelką Ukrainy, przestrzegam prawa Ukrainy, staram się przybliżyć światu tradycje i wartości Ukrainy. To, czym okazała się ta historia, wcale nie jest tym, co opowiedziałam w mojej piosence. Jestem artystką, nie politykiem. Nie mam armii PR-owców, menedżerów, prawników, którzy mogliby oprzeć się całemu atakowi i naciskom, włamaniom do moich sieci społecznościowych, zagrożeniu. A także absolutnie niedopuszczalnym sformułowaniom, na które ludzie pozwalają sobie bez zrozumienia sytuacji, zapominając o godności każdego obywatela Ukrainy. Nie chcę tej wirtualnej wojny i nienawiści. Obecnie główna wojna to wojna zewnętrzna, która dotarła do mojego kraju w 2014 roku. Nie chcę już być w tej brudnej historii. Z ciężkim sercem wycofuję swoją kandydaturę na reprezentanta Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety. Bardzo przepraszam" - napisała, dziękując jednocześnie osobom, które słuchają jej piosenki i ważnego przesłania, nie plotek na jej temat.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-02-20 02:46:49 [5.172.238.*] id:1633281  
  JutroalboWcale: Napisała postów [186], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Bardzo dobra decyzja. Kolejna która chciała na krzywdzie narodu wybić się w Europie. Niestety Ukraina to nie Unia.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-02-20 13:52:02 [89.67.142.*] id:1633305  
  wojtasoks: Napisał postów [9862], status [VIP] Reputacja
  Przeczytałeś ten artykuł? Czy masz szersze informacje niż te przedstawione w tym artykule?