• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5124
  • Dodano: 2022-02-13 / 21:57
  • Komentarzy: 1

  Audi dachowało w powiecie głubczyckim. Dwie osoby w szpitalu

  W wyniku dachowania samochodu osobowego poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące pojazdem. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz obsadę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego- osoby poszkodowane w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala.


  W sobotę 12 lutego po godzinie 10.00 głubczyccy strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego na drodze Gniewkowice - Nowa Cerekwia. Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i policja.

  - Do działań wyruszyliśmy naszym lekkim samochodem ratownictwa technicznego w obsadzie 6 ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód marki Audi A3 leżący na dachu. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane. Pierwsza osoba poszkodowana została zabrana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, druga z mniejszymi obrażeniami przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wraz z ratownikami medycznymi osobom poszkodowanym, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, pomocy w przetransportowaniu osoby poszkodowanej do śmigłowca - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Dzierżysławiu.

  Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierżysławiu)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-02-14 13:57:52 [80.253.213.*] id:1632709  
  SekO: Napisał postów [896], status [stały bywalec] Reputacja
  Wincyj gazu!

  Nick:
  Treść: