• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 843
    • Dodano: 2022-02-09 / 07:00
    • Komentarzy: 0

    W czwartek rozpocznie się głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

    (Fot. Dżacheć)

    Głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim rozpocznie się w czwartek 10 lutego i potrwa do 25 lutego.

    W ramach 4 edycji MBO zgłoszono 78 wniosków na łączną kwotę ponad 8,3 miliona zł. Na etapie oceny formalno-prawnej oraz merytorycznej odrzucono 24 propozycje zadań (m.in. ze względu na błędnie wypełnioną listę poparcia lub jej brak, czy też niezgodność z kompetencjami samorządu województwa).

    Ostatecznie dopuszczono do głosowania 54 wnioski w ramach 5 subregionów: 36 propozycji zadań powiatowych i 18 wniosków subregionalnych, według zestawienia:

    1. m. Opole, opolski - 6 wniosków subregionalnych i 6 powiatowych
    2. nyski, brzeski-2 wnioski subregionalne i 8 powiatowych
    3. kluczborski, namysłowski, oleski-4 wnioski subregionalne i 8 powiatowych
    4. głubczycki, krapkowicki, prudnicki-3 wnioski subregionalne i 9 powiatowych
    5. strzelecki, kędzierzyńsko-kozielski-3 wnioski subregionalne i 5 powiatowych


    W 2022 roku w ramach 4 edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego po ocenie do głosowania dopuszczonych zostało najwięcej propozycji zadań o charakterze:

    - kulturalnym (21 wniosków). Są to przede wszystkim koncerty i warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, wieczorne kino plenerowe. Imprezy promujące odnowę wsi, wizyty w instytucjach kultury, aktywizujące seniorów i młodzież do udziału w życiu kulturalnym regionu oraz zadania kultywujące kulturę chóralną poprzez organizowanie warsztatów i koncertów.

    - prospołecznym i prozdrowotnym (15 wniosków), których głównym celem jest promocja i ochrona zdrowia mieszkańców regionu, organizacja różnorodnych inicjatyw społecznych dla mieszkańców poprzez organizowane imprezy wielopokoleniowe, integracja międzypokoleniowa, organizacja zawodów pożarniczych dla dzieci, młodzieży wraz z rodzicami, cykl rozgrywek sportowo-rekreacyjnych, warsztaty medyczno-sprawnościowe,

    - edukacyjnym (9 wniosków) to warsztaty i spotkania aktywizujące i integrując seniorów z przedszkolakami, wspólne gry i zabawy edukacyjne, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, promowanie śląskiego dziedzictwa kulturowego, warsztaty na temat wpływu człowieka na środowisko naturalne, a także pierwszy zlot młodzieżowych drużyn pożarniczych, doskonalenie umiejętności strażaków,

    - sportowym i turystycznym (9 wniosków) zaliczyć można: wyjazdy sportowo-rekreacyjne, treningi piłkarskie dla dzieci i młodzieży, ale także spotkania dzieci i młodzieży ze znanymi osobami piłki nożnej,

    O tym, jakie projekty będą docelowo realizowane zadecydują mieszkańcy w ramach głosowania elektronicznego lub tradycyjnego, na kartach do głosowania.

    Głosować może każdy mieszkaniec województwa opolskiego. Maksymalnie można oddać dwa głosy - na jeden projekt powiatowy i jeden subregionalny. Głosować można tylko jeden raz.

    Szczegóły można zobaczyć na stronie www.budzet.opolskie.pl

    reklama

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".